Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Węgier 2018-07-29
f1 - GP Węgier
Słonecznie

35°C

16 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Piotr Biesiekirski kończy sezon debiutem w mistrzostwach Hiszpanii

Udostępnij na Facebook
03.11.2017 07:23, autor: Inf. Prasowa , wyświetleń: 446

Ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Polski klasy Moto3, 16-letni warszawianin Piotr Biesiekirski, zakończył sezon 2017 z powodzeniem debiutując w motocyklowych mistrzostwach Hiszpanii na znanym z MotoGP torze w Jerez.

Młody zawodnik zespołu Euvic Mototek po ubiegłorocznym sukcesie w Polsce, w tym roku skupił się na treningach i startach w Hiszpanii, gdzie rywalizował zarówno w wyścigach szosowych, jak i w Supermoto.

Intensywny sezon Biesiekirski zakończył w miniony weekend debiutując w mistrzostwach Hiszpanii na znanym z mistrzostw świata MotoGP, andaluzyjskim torze w Jerez de la Frontera, na którym zaledwie tydzień wcześniej ścigali się motocykliści MŚ World Superbike.

Warszawianin wystartował w Jerez swoją nową Hondą CBR600RR, na której dwa tygodnie wcześniej imponował, stając na podium mistrzostw Andaluzji w Almerii. Jedyny Polak w stawce 29 zawodników wziął udział w połączonym wyścigu klas Superstock i Open 600. 16-latek, jeden z najmłodszych zawodników na torze, ukończył trwające ponad pół godziny zmagania na 21. pozycji, jako dziewiąty w klasie Open 600.

„To był kolejne zawody, podczas których nie skupialiśmy się na pozycjach i wyniku, a przede wszystkim na pracy nad ustawieniami i moją jazdą w warunkach typowego weekendu wyścigowego – mówi Piotr Biesiekirski. - W sobotę wprowadziliśmy dość radykalne zmiany ustawień motocykla, które co prawda nie wpłynęły znacząco na tempo, ale dały mi większą pewność siebie. Nie byłem pewien czego spodziewać się w Jerez, które okazało się bardzo trudnym torem o zmiennym rytmie. Sam poziom mistrzostw Hiszpanii był bardzo wysoki, a czołówka jechała tylko o kilka dziesiątych sekundy wolniej od stawki mistrzostw świata, co zrobiło na mnie bardzo duże wrażenie i dało bardzo dobre warunki do nauki. Wyścig był długi, ale dzięki intensywnym treningom nie miałem żadnych problemów kondycyjnych i na mecie czułem, że mógłbym przejechać ten dystans jeszcze raz. Kolejny start na mojej nowej Hondzie pozwolił nam wyciągnąć dalsze cenne wnioski, które z pewnością pomogą nam zrobić jeszcze większe postępy w sezonie 2018.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu