Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Artur Janosz w czołówce po kwalifikacjach na Imoli

Udostępnij na Facebook
16.11.2017 21:36, autor: Inf. Prasowa , wyświetleń: 338

Artur Janosz i jego zmiennik Toby Sowery zakończyli kwalifikacje do piątkowych wyścigów ostatniej rundy Lamborghini Super Trofeo Asia odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Dwa 50-minutowe pojedynki na włoskim torze Imola już jutro, odpowiednio o 9:25 i 13:30.

Reprezentujący włoską ekipę Orange 1 Team Lazarus, jedyny Polak w stawce był w czołówce od samego rana. Janosz zakończył pierwszą, godzinną sesję treningową z drugim czasem wśród kierowców azjatyckiej i amerykańskiej edycji pucharu, jako najszybszy z zawodników Lamborghini Super Trofeo Asia. Do lidera 24-latek stracił tylko jedną dziesiątą sekundy.

W pierwszej sesji kwalifikacyjnej drugie pole startowe do pierwszego piątkowego wyścigu wywalczył zmiennik Polaka, Toby Sowery. W drugiej Artur uzyskał trzeci czas, choć zakończył jazdę przedwcześnie już po kilku okrążeniach, z powodu pękniętej felgi.

Piątkowe wyścigi rozpoczną się odpowiednio o 9:25 i 13:30. Co ciekawe, załogi z amerykańskiej i azjatyckiej edycji Lamborghini Super Trofeo, łącznie 23 auta, wystartują do nich wspólnie, choć w odstępie 30 sekund i z zachowaniem osobnych klasyfikacji. Bezpośrednie relacje z obu wyścigów pod adresem https://squadracorse.lamborghini.com/live-streaming .

W sobotę i niedzielę Janosz i Sowery wystartują z kolei w dwóch wyścigach Finału Światowego, w którym zmierzą się najlepsi kierowcy z europejskiej, azjatyckiej i amerykańskiej edycji Super Trofeo.

„To był udany choć pracowity i pełen przygód dzień – mówi Artur Janosz- W pierwszym treningu przejechałem tylko dwa szybkie kółka, a mimo wszystko uzyskałem drugi czas, jako najszybszy z azjatyckiej stawki, choć większość kierowców jeździła sporo już wczoraj. Był to więc całkiem niezły początek dnia. Toby mimo małego błędu uzyskał następnie drugi czas w pierwszej kwalifikacji, a ja byłem trzeci w drugiej, choć przejechałem tylko kilka okrążeń. Niestety jazdę zakończyłem przedwcześnie, na poboczu, z powodu pękniętej felgi, ale nie ucierpiałem ani ja, ani samochód, więc wszystko jest w porządku. Jutro czekają nas ciekawe, ale trudne wyścigi. Będziemy dzielić tor z kierowcami amerykańskiej edycji Super Trofeo, którzy wystartują 30 sekund przed nami. Jeśli ich dogonimy, albo na tor wyjedzie samochód bezpieczeństwa, czeka nas jeszcze więcej walki i wyprzedzania, także będzie gorąco. Choć tydzień na Imoli rozpoczął się od opadów śniegu, dzisiaj pogoda już dopisywała, a sam tor przypadł mi do gustu, choć nie jest łatwy. Zapowiada się więc ciekawa rywalizacja.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu