Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Artur Janosz wicemistrzem Lamborghini Super Trofeo Asia

Udostępnij na Facebook
18.11.2017 08:41, autor: Inf. Prasowa , wyświetleń: 392

Artur Janosz przypieczętował tytuł wicemistrza azjatyckiej edycji serii Lamborghini Super Trofeo, choć piątkowe wyścigi ostatniej rundy na włoskim torze Imola nie poszły po jego myśli. W sobotę i niedzielę Polaka czekają dwa wyścigi Finału Światowego.

Dzięki regularnym finiszom na podium, w tym zwycięstwie w poprzedniej rundzie w Szanghaju, 24-latek przystępował do kończących azjatycki sezon zmagań na torze Imola na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, ze sporą przewagą nad kolejnymi kierowcami.

Mimo udanych czwartkowych kwalifikacji, piątek nie poszedł jednak po myśli włoskiej ekipy Orange 1 Team Lazarus. Problemy z jednym z czujników w silniku ich 620-konnego Lamborghini Huracana sprawiły, że Janosz i jego zmiennik, Brytyjczyk Toby Sowery, w ogóle nie wystartowali w pierwszym wyścigu dnia.

Mechanicy szybko uporali się z usterką, pozwalając Arturowi na start do drugiego wyścigu, podczas którego jego tempo mocno spowolniła poluzowana i pęknięta felga. Mimo wszystko Polak i jego zmiennik dojechali do mety na szóstej pozycji, co pozwoliło Janoszowi przypieczętować tytuł wicemistrza Lamborghini Super Trofeo Asia. 

W sobotę i niedzielę najszybsze załogi z azjatyckiej, europejskiej i amerykańskiej edycji Super Trofeo zmierzą się w dwóch wyścigach prestiżowego Finału Światowego. Start sobotniego wyścigu o godzinie 15:30. Niedzielnego o 14:00. Bezpośrednie relacje w internecie, na stronie https://squadracorse.lamborghini.com/live-streaming .

„Mieliśmy dzisiaj bardzo dużo problemów, ale szóste miejsce w drugim wyścigu wystarczyło do przypieczętowania wicemistrzostwa, z czego bardzo się cieszę – mówi Artur Janosz. - Nie mogliśmy wystartować do pierwszego wyścigu z powodu awarii jednego z czujników, z którą na szczęście mechanicy szybko się uporali. Drugi wyścig upłynął z kolei pod znakiem dość nietypowych problemów z luzującą się śrubą jednego z kół, przez co samochód zachowywał się bardzo nieprzewidywalnie nie tylko w zakrętach, ale także na prostych. Podobnie jak w treningach, doszło także do pęknięcia felgi, przez co nie mogłem atakować krawężników w zakrętach i traciłem sporo czasu. Lamborghini zabrało nasze felgi do analizy. Mam nadzieję, że jutro obejdzie się już bez przygód, bo dziś w stawce 35 samochodów mieliśmy tempo pierwszej trójki, a to nastraja bardzo optymistycznie przed Finałem Światowym. Starty w azjatyckiej edycji Super Trofeo były dla mnie świetną przygodą i bardzo ciekawą lekcją, zakończoną bardzo dobrym wynikiem. Oby podobnie było także w Finale Światowym.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu