Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2018-07-22
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Kubica po pierwszym dniu testów: Będę zawiedziony, jeśli zabraknie mnie na starcie sezonu 2018

Udostępnij na Facebook
28.11.2017 23:35, autor: Aga Koszmider, wyświetleń: 1410

Co powiedział Robert po pierwszym dniu testów na Yas Marina?

100 okrążeń, dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej, ponad 500 km - tak prezentuje się w skrócie statystyka Roberta Kubicy po pierwszym dniu testów na Yas Marina. 

Robert w trakcie wywiadów poruszył kilka istotnych kwestii, między innymi swojego przygotowania fizycznego. Jak zaznacza polski kierowca, przez ostatnie kilka lat nie siedział na kanapie, tylko praktycznie od zera walczył o swoją formę. Dziś czuje, że jest w dużo lepszej kondycji niż za czasów startów w F1.

"Nie było łatwo" - przyznał Kubica. "Ale jestem obecnie w dużo lepszej kondycji niż za czasów moich startów w 2010 roku. Motywacja jest, a ciało reaguje w bardzo dobry sposób."

"Zaczynałem w sumie od zera, ponieważ F1 zmieniła się dość mocno na przestrzeni ostatnich lat, ale doświadczenie które zebrałem przed laty pomogło mi w procesie przygotowawczym. Jedną z pozytywnych rzeczy jest to, jak moje ciało reaguje i jak naturalnie się czuję, gdy prowadzę bolid. To daje mi sporo pewności."

"Są ludzie, którzy twierdzą, że prowadzę bolid jedną ręką. To nieprawda. Nie prowadzę bolidu jedną ręką. Prowadzenie bolidu F1 jedną ręką jest niemożliwe. Owszem, mam pewne ograniczenia, ale moje ciało reaguje w taki sposób, że mi to rekompensuje, co nie jest niczym złym."

"Jesteśmy ludźmi. Nasz mózg reaguje w taki sposób, by pomóc naszemu ciału, gdy napotykamy na jakieś przeciwności.  To normalne."

"Nie wiem, co przyniesie przyszłość, ale po dzisiejszym dniu, jeśli nic się nie wydarzy będę naprawdę bardzo zawiedziony, ponieważ czuję się komfortowo i pewnie."

"To nie jest tak, że chcę wrócić tylko po to by wrócić. Gdybym czuł, że nie podołam temu, to bym nie próbował wrócić. Jestem bardzo wymagający wobec siebie i choć rozumiem swoją sytuację i staram się dostosować, to praca, którą wkładam w to co robię się nie zmieniła. Najgorsze co mógłbym zrobić, to przekonać siebie, że mogę coś zrobić, a potem mieć przez to kłopoty."

"Są znaki zapytania, na które muszę sobie odpowiedzieć, team także. Ale po tym dniu, widzę wielką poprawę, każdego dnia, tak więc spodziewam się, że będzie jeszcze lepiej. To dlatego powiedziałem, że będę zawiedziony, jeśli nic się nie wydarzy."


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
~gość / 2017-11-29 16:58:09
Ja się uczę. cytuj
~gość / 2017-11-29 06:40:01
Proszę Państwa oto człowiek, który spełnia marzenia i pasję. Uczmy się i nasladujmy cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu