Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Alex Karkosik na podium w Dubaju

Udostępnij na Facebook
08.12.2017 19:12, autor: Informacja Prasowa, wyświetleń: 421

Alex Karkosik ukończył pierwszy wyścig drugiej rundy MRF Challenge Formula 2000 na drugiej pozycji, na torze Dubai Autodrome sięgając po swoje pierwsze podium w nowej serii. Jutro jedynego Polaka w stawce czekają dwa kolejne wyścigi w ponad 230-konnym bolidzie.

Na dobrze znanym sobie torze torunianin utrzymywał się w ścisłej czołówce od samego początku zawodów, czwartkowe treningi wolne kończąc odpowiednio z piątym i trzecim czasem. W piątek rano 17-latek wywalczył w Dubaju trzecie pole startowe do pierwszego wyścigu, a po jego rozpoczęciu natychmiast przebił się na drugie miejsce. Po zaciętej walce z wicemistrzem USA Formuły 2000 na ostatnich okrążeniach, mistrz Formuły Gulf utrzymał pozycję do samej mety, sięgając po swoje pierwsze podium w MRF Challenge.

Trzy godziny później Alex startował do drugiego z czterech zaplanowanych na ten weekend wyścigów, ruszając z piątej pozycji, szybko przebijając się na czwarte miejsce i atakując pierwszą trójkę. Torunianin jechał blisko liderów, ale po zaciętej walce ostatecznie finiszował na ósmej lokacie.

W sobotę Aleksa czekają dwa kolejne wyścigi w Dubaju, a następnie w czwartek i piątek cztery wyścigi kolejnej, trzeciej i przedostatniej rundy MRF Challenge, która odbędzie się na torze Formuły 1 Yas Marina w Abu Zabi.

„Cieszę się z pierwszego podium w MRF Challenge – mówi Alex Karkosik, który cztery pierwsze wyścigi sezonu kończył w Bahrajnie w pierwszej piątce. - Kwalifikacje i pierwszy wyścig przebiegły bez problemów. Po starcie awansowałem z trzeciego na drugie miejsce, ale do ostatnich metrów musiałem utrzymać maksymalną koncentrację. Pod koniec wyścigu jeden z rywali mocno się do mnie zbliżył. Byłem w stanie utrzymać go za sobą, ale nie było to łatwe. Niestety drugi wyścig nie poszedł po naszej myśli. Jechałem na czwartym miejscu i atakowałem pierwszą trójkę, ale w ferworze walki straciłem sporo czasu i spadłem na ósmą pozycję. Na szczęście w sobotę czekają nas jeszcze dwa starty podczas których chcę ponownie walczyć o podia.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu