Skomentuj

Marszalek na 4 miejscu w GP Szardzy

Udostępnij na Facebook
15.12.2017 22:37, autor: Informacja Prasowa, wyświetleń: 338

W dzisiejszym Grand Prix Szardży Bartłomiej Marszałek zajął 4 miejsce. To najlepszy wynik w karierze Polaka. Marszałek w wyścigu ustąpił jedynie Mistrzowi Świata i zaprezentował się rewelacyjnie. Polak zdobył również nagrodę Fast Lap Trophy wykręcając w wyścigu najszybszy czas okrążenia z całej stawki.

Bartłomiej Marszałek komentuje:
„Jestem bardzo szczęśliwy. To dla mnie przełomowe Grand Prix. Pobiłem tutaj wszystkie swoje życiowe rekordy. Po raz pierwszy stanąłem na podium w kwalifikacjach wykręcając 3 czas. W wyścigu ustąpiłem miejsca po pięknej walce 54 letniemu Mistrzowi Świata. Zająłem 4 miejsce i to również mój najlepszy wynik w Grand Prix F1 H2O. Trzecim sukcesem jest nagroda Fast Lap Trophy za najlepszy czas okrążenia w wyścigu wśród całej stawki kierowców. To bardzo miłe uczucie i jestem przekonany, że najlepsze w tym sporcie dopiero przede mną. Sezon zakończyłem na 9 miejscu w klasyfikacji generalnej nie startując z powodów technicznych w 2 z 6 wyścigów. To dla mnie wielka motywacja i obiecuję, że będę jeszcze mocniej pracował, aby być coraz lepszym. Dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie i serdecznie pozdrawiam.”

Mistrzem Świata został Włoch Alex Carella z Teamu Abu Dhabi. Odebrał ten tytuł Francuzowi Philippe Chiappowi (Team China), który zakończył sezon na drugim miejscu. Brązowy medal zdobył Szwed Erik Stark.

F1 H2O to najbardziej spektakularny  sport wyścigowy na wodzie. Często trafnie opisywany, jako jazda asfaltowym bolidem F1 przy pełnej prędkości, ale bez hamulców i po przeoranym falami torze. Łodzie przyspieszają do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy. Rozpędzone do 250 km/h wykonują dynamiczne skręty, przy przeciążeniach 8G podobnych do tych jakie działają na pilotów wojskowych myśliwców.

Kierowcy F1 H2O najlepsi zawodnicy na świecie, którzy otrzymują Superlicencję F1 H2O na dany sezon. To grupa Dwudziestu najlepszych pilotów łodzi na świecie reprezentujących dwanaście państw. Aby dostać się do F1 H2O, trzeba przejść szereg testów medycznych oraz wydolnościowych. Chętnych jest dużo więcej niż miejsc. F1 H2O to konkurencyjna, fascynująca, ambitna i najbardziej profesjonalna liga wodna na świecie. Analogicznie do samochodowej Formuły 1 zawodnicy zrzeszeni są z profesjonalnych zespołach.

Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!