Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Niemiec 2019-07-28
f1 - GP Niemiec
Pochmurno

21°C

5 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Kubica przedstawił Williamsowi nową ofertę?

Udostępnij na Facebook
17.12.2017 22:43, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 2915

Według informacji Andrei Gallazziego, przeniesienie daty ogłoszenia decyzji przez brytyjską ekipę jest spowodowane propozycją przedstawioną przez Polaka.

W ostatnich dniach pojawiło się mnóstwo plotek odnośnie nowego kierowcy Williamsa – media spekulowały, że sytuacja przybrała zupełnie inny obrót, niż przypuszczano jeszcze kilka tygodni temu. Robert Kubica miał zostać wypchnięty z kolejki do ostatniego wolnego kokpitu w F1 przez Sergey'a Sirotkina.

Polak dysponuje dużo skromniejszym budżetem, niż Rosjanin, który ma zagwarantowane wsparcie banku SMP. To, zdaniem wielu dziennikarzy, niweluje jego szanse na angaż.

Mimo to decyzja, która miała zostać ogłoszona w miniony piątek, została przeniesiona na styczeń. Zdaniem włoskiego dziennikarza, Andrei Gallazziego, zespół wstrzymał się z podpisaniem kontraktu z Sirotkinem ze względu na ofertę, jaką przedstawili Kubica i pełniący funkcję jego menedżera Nico Rosberg.

Williams miałby podpisać z Polakiem umowę na siedem pierwszych wyścigów. Za każdy z nich zespół otrzymałby po milionie dolarów. Jeśli wyniki kierowcy będą zadowalające, kontrakt zostałby przedłużony do końca roku. W razie niepowodzenia, ekipa mogłaby zakontraktować Sirotkna – który prawdopodobnie i tak jeździłby w piątkowych treningach od początku sezonu.

,,Claire i Frank Williams poważnie rozważają taką opcję, dlatego decyzja została przełożona na styczeń” - pisze Gallazzi.


Wasze komentarze (4) Dodaj komentarz
Marcel07 [komentarzy: 7] / 2017-12-19 17:05:25
Wezmą kapustę z obu źródeł i będą dementować
cytuj
~Olo / 2017-12-19 00:03:35
A może by sobie kupić od razu mistrza świata F1 chyba było by prościej;-).
cytuj
~gość II / 2017-12-18 15:15:23
Tak jest właściwie, (można uogólnić) w każdej branży. Więc jakby to rzec, nic co finansowe nie jest Nam obce. cytuj
~Grzegorz / 2017-12-18 07:21:18
Niech lepiej Robert idzie od razu do DTMów. Nie mam na myśli tego, że nie zasługuje na miejsce - wręcz przeciwnie, jest obecnie najlepszym dostępnym kierowcą i w ogóle jest lepszy niż duża część obecnie jeżdżących. Niestety obecny świat F1 coraz bardziej mnie odpycha kiedy czytam te wszystkie zakulisowe sprawy. Wszyscy tylko kasa, kasa, kasa. Rzygać się chce. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu