Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Piotr Biesiekirski kontynuuje motocyklowy podbój Hiszpanii

Udostępnij na Facebook
03.01.2018 09:34, autor: Informacja Prasowa, wyświetleń: 461

W sezonie 2018 16-letni warszawianin będzie kontynuował starty w motocyklowych mistrzostwach Hiszpanii dwóch różnych serii; wyścigach Open 600 oraz Supermoto Road.

Biesiekirski rozpoczął treningi i starty w Hiszpanii rok temu, po zdobyciu Pucharu Polski klasy Moto3 i udziale w testach prestiżowej serii Red Bull Rookies MotoGP Cup. Pracując nad techniką jazdy w słynnej szkole KSB w Walencji, młody Polak w sezonie 2017 wygrał jednocześnie mistrzostwa serii LEM, czyli Hiszpańskiej Ligi Motocyklowej.

16-latek przesiadł się także na maszyny większej pojemności, najpierw z powodzeniem debiutując w Mistrzostwach Hiszpanii Supermoto Road, gdzie na Hondzie CRF450 R wywalczył czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, a następnie dosiadając ponad 100-konnej Hondy CBR600RR w kończących sezon wyścigach Mistrzostw Hiszpanii klasy Open 600 w Almerii i Jerez.

To właśnie na tych dwóch seriach Biesiekirski skupi się w sezonie 2018 z zamiarem dalszej nauki i regularnej walki o czołowe pozycje. Jednocześnie młody Polak będzie chciał spróbować swoich sił na jeszcze wyższym poziomie, licząc na ponowne starty z tzw. dzikimi kartami w zawodach międzynarodowych. W minionym roku wziął m.in. udział w rundzie mistrzostw Europy Supermoto w Albaidzie, imponując w walce w pierwszej dziesiątce.

Pierwszy start nowym sezonie w barwach zespołu Euvic The Good Racing czeka Piotra dopiero na początku kwietnia, podczas pierwszej rundy mistrzostw Hiszpanii Open 600 w Walencji. Do tego czasu warszawianin zamierza jednak intensywnie pracować zarówno nad kondycją, jak i umiejętnościami.

„Sezon 2017 był dla mnie przełomowy – mówi Piotr Biesiekirski. - Swoją przygodę z wyścigami zaczynałem od małych pojemności, ale w tym roku zdałem sobie jednak sprawę, że mierząc ponad metr osiemdziesiąt zwyczajnie wyrosłem z tego typu maszyn. Razem z zespołem pracowaliśmy więc nad obraniem nowego kierunku na przyszłość. Starty w mistrzostwach Hiszpanii Supermoto Road oraz w klasie Open 600 okazały się bardzo dobrą decyzją i świetnie się uzupełniały, pozwalając mi zebrać bogate i zróżnicowane doświadczenie.”

„W nadchodzącym sezonie będę nadal startować w obu seriach, licząc na walkę w czołówce; o podia w Supermoto i pierwszą piątkę w Open 600. W minionym roku byłem czwarty w Supermoto, choć brakowało mi jeszcze doświadczenia, a specyfikacja mojej Hondy była daleka od ostatecznej. W tym sezonie będzie inaczej, co mam nadzieję znajdzie także odbicie w wynikach i pozwoli nam pomyśleć nad startami z dzikimi kartami na jeszcze wyższym poziomie. Dziękuję mojej rodzinie i naszym partnerom za możliwość kontynuowania przygody z wyścigami motocyklowymi w Hiszpanii, gdzie jest to prawdziwy sport narodowy, a wysoki poziom pozwala bardzo wiele się nauczyć.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu