Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Piquet skrytykował Alonso

Udostępnij na Facebook
05.01.2018 21:57, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 875

Były mistrz świata uważa, że kierowca McLarena sam jest sobie winny braku sukcesów w ciągu ostatnich lat.

Alonso ostatni tytuł zdobył w 2006 roku w Renault. W kolejnych latach kilka razy zmieniał zespół – po krótkiej przygodzie z McLarenem wrócił do francuskiej ekipy, skąd odszedł do Ferrari. Burzliwa współpraca zakończyła się po pięciu latach powrotem do zespołu z Woking, który obecnie reprezentuje. Chociaż w tym czasie pojawiały się szanse na tytuł, kierowcy nie udało się zwiększyć dorobku. Mistrz świata z lat 80., Nelson Piquet jest zdania, że Hiszpan sam szkodzi sobie w karierze.

,,Fernando Alonso miał szansę zdobyć do pięciu tytułów, ale w rzeczywistości zawsze tam, gdzie się pojawia, robi się bałagan. Jest fantastycznym kierowcą, ale również kimś, kto stwarza mnóstwo problemów. Zawsze kończy się tak, że wszyscy opuszczają zespół.”

Brazylijczyk zarzuca Hiszpanowi, że oczekuje najlepszych rezultatów zbyt szybko.

,,Od strony politycznej w pracy z zespołem zachowuje się źle. Kiedy przychodzisz do nowej ekipy musisz być cierpliwy i współpracować, dopiero później pojawią się zwycięstwa. Ale on chce sukcesów od razu.”

Piquet porównał także dwukrotnego mistrza świata do Lewisa Hamiltona.  W opinii wielu osób, Hiszpan jest najlepszym kierowcą w stawce.

,,Nie sądzę, że jest lepszy. Moim zdaniem są na tym samym poziomie.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu