Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Ciasny kokpit Ligiera

Udostępnij na Facebook
05.01.2018 21:59, autor: Informacja Prasowa, wyświetleń: 496

Michał Broniszewski wyjątkowo wcześnie rozpoczyna sezon 2018 startem w wyścigu 3x3H Dubai  na torze w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

 Zmiennikiem warszawskiego kierowcy w kokpicie prototypu Ligier JS P3 z silnikiem Nissan V8 o mocy 420 KM kategorii LMP3, wystawionego przez francuski zespół Graff Racingbędzie Włoch Giacomo Piccini. Dla warszawskiego kierowcy będzie to pierwszy start po zwycięstwie w grudniowym wyścigu Gulf 12 Hours na torze w Abu Dhabi.

- To chyba pierwszy wyścig na świecie w tym roku, nie można więc wcześniej rozpocząć sezonu! – mówi pół żartem Michał Broniszewski. – Dla nas weekend już się rozpoczął.W czwartek zrobiliśmy odlewy wkładki fotela. W piątek czekają nas pierwsze jazdy w trakcie trzygodzinnej prywatnej sesji testowej. Myślę, że ten czas powinien nam wystarczyć, aby poznać samochód. Na razie mogę powiedzieć tyle, że kokpit Ligiera jest ciasny i krótki. Przy moim wzroście 188 cm i długich nogach trudno mówić o komfortowej pozycji! To spore zaskoczenie, bo wcześniej jeździłem różnymi prototypami i zawsze po dostosowaniu pozycji pedałów i wkładki fotela było mi dość wygodnie. Kokpit nie ma wymuszonej wentylacji, tylko otwór przed kierowcą daje szanse na odrobinę świeżego powietrza. Przy ciepłej, a może nawet gorącej pogodzie może być to sporym problemem. Bardzo się cieszę z tego, że jedziemy razem z Giacomo, którego znam doskonale i z którym startowałem przez kilka sezonów w serii Blancpain. Zespół Graff Racing ma duże bagażem doświadczenie wyścigowe, dlatego liczymy na dobry wynik. Zobaczymy, jak wypadniemy jako nowicjusze w prototypie Ligier.

Program weekendu

Piątek, 5 stycznia

14.30     Prywatna sesja testowa

 

Sobota, 6 stycznia

8.30       Sesja treningowa

11.00     Sesja kwalifikacyjna

15.00     Hankook 3x3H Dubai – wyścig 1

 

Niedziela, 7 stycznia

9.00       Hankook 3x3H Dubai – wyścig 2

15.00     Hankook 3x3H Dubai – wyścig 3

 

W Dubaju obowiązuje czas GMT +4h. Różnica w stosunku do czasu środkowoeuropejskiego wynosi +3 godziny.  Na przykład godzina 14.00 w Dubaju to godzina 11.00 w Polsce.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu