Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Monako 2018-05-27
f1 - GP Monako
Słonecznie

17°C

14 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Szafnauer: Ocon na równi z Verstappenem

Udostępnij na Facebook
08.01.2018 21:59, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 620

Szef operacyjny Force Indii jest zdania, że francuski kierowca jest talentem podobnym do Maxa Verstappena.

Esteban Ocon zakończył swój pierwszy sezon z Force Indią w Formule 1. Kierowca uplasował się na 8. pozycji w klasyfikacji generalnej, punktując w każdej rundzie oprócz dwóch. W minionym roku jednym z jego znaków rozpoznawczych była ostra rywalizacja z partnerem zespołowym, Sergio Perezem, która często kończyła się kolizjami.

Szef operacyjny Force Indii, Otmar Szafnauer porównał Francuza do Maxa Verstappena, juniora Red Bulla, uchodzącego za wielki talent.

,,Trudno ich jednoznacznie ocenić, bo mają różne samochody. Myślę jednak, że Esteban jest tak samo dobry. Już za pierwszym razem, gdy wsiadł do naszego bolidu wiedzieliśmy, że jest wyjątkowy. Świetnie rozumie auto. Ma fantastyczną kontrolę nad maszyną i dzięki temu szybko znajduje limit, a później tłumaczy, jaki są jego wrażenia. Wie, czego chce od samochodu, co jest bardzo dojrzałe jak na jego wiek.”

Szafnauer wyjaśnił co, jego zdaniem, ma wpływ na dobre wyniki kierowcy.

,,Myślę, że jego największym osiągnięciem jest systematyczny rozwój. Od początku 2017 roku do teraz poprawił się w wielu aspektach, i dlatego sięgnął po punkty w większości rund i naciskał na Checo. Co sobotę nie mamy pewności, kto będzie górą w kwalifikacjach.”

Ścigając się w barwach Force Indii, Ocon pozostaje juniorem Mercedesa. Szafnauer jest świadomy tego, że niemiecki zespół może upomnieć się o Francuza.

,,Czasami pożyczka jest lepsza, niż zakup. Mogą go odzyskać i sądzę, że im lepiej będzie się sprawować, tym bardziej prawdopodobne będzie jego przejście do Mercedesa, jednak na razie jest z nami.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: