Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Ferrari trzykrotnie próbowało pozyskać Neweya

Udostępnij na Facebook
09.01.2018 19:44, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1094

Brytyjski inżynier przyznał, że trzy razy otrzymywał propozycje od zespołu z Maranello – i trzy razy je odrzucił.

Legendarny inżynier skonstruował w ciągu swojej kariery zwycięskie bolidy dla Williamsa, McLarena oraz Red Bulla. Kilkukrotnie do zmiany barw namawiało go Ferrari. Adrian Newey opowiedział w wywiadzie dla Sky Sports o ofertach, jakie otrzymał od włoskiej ekipy.

Pierwsza z nich pojawiła się w czasach, gdy inżynier był zaangażowany w prace za oceanem, w połowie lat 80.

,,Trzy razy było blisko. Najpierw w IndyCar, gdy Ferrari chciało skonstruować bolid tej serii, otrzymałem propozycję dołączenia do nich jako szef całego projektu. Nie czułem jednak, by to było właściwe, i odmówiłem.”

Kolejna propozycja ze strony Ferrari pojawiła się w latach 90., gdy Newey konstruował zwycięskie samochody dla Williamsa w F1.

,,Następnie, bardziej na poważnie, Jean Todt zaoferował mi objęcie stanowiska dyrektora technicznego w 1996 roku. W tamtej chwili miałem możliwość zostania w Williamsie, przyłączenia się do McLarena lub Ferrari. Długo się nad tym zastanawiałem, ale miałem wtedy młodą rodzinę i chciałem zostać w Wielkiej Brytanii.”

Trzecia z ofert pojawiła się na stole w 2014 roku, gdy po rewolucji silnikowej napędzany jednostkami Renault Red Bull stracił pozycję dominatora.

,,Było oczywiste, że Renault znajdowało się daleko za Mercedesem i w pewnej odległości od Ferrari. Nie wydawali się skłonni inwestować, by zażegnać problem, co było przygnębiające. Byłem w nieco skomplikowanej sytuacji. Nie chciałem odchodzić z Red Bulla bo czułem się tam jak w domu, byłem też od początku mocno zaangażowany, wraz z Christianem Hornerem, w podniesienie zespołu z prochów Jaguara do miejsca, w którym znajduje się teraz. Nie chciałem opuszczać ekipy, ale nie chciałem też znaleźć się w położeniu, w którym mielibyśmy związane ręce. To była ciężka decyzja. Ferrari pojawiło się z niezwykłą ofertą, bardzo atrakcyjną, i dało mi to wiele nieprzespanych nocy. Ostatecznie jednak czułbym się źle, gdybym odszedł z Red Bulla.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu