Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2018-07-01
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wyniki miały wpływ na zakontraktowanie Sirotkina?

Udostępnij na Facebook
11.01.2018 12:07, autor: Aga Koszmider, wyświetleń: 1767

Andrew Benson, dziennikarz, twierdzi, że pieniądze nie odegrały tu kluczowej roli. 

"Zespół przekazał mi, że wyniki na torze były głównym powodem podpisania umowy z Sirotkinem" - powiedział Andrew Benson odnosząc się do Williamsa. "Testy w Abu Dhabi miały kluczowe znaczenie."

"Otrzymałem również informacje, że sam Robert powiedział szefostwu, że miał problem z zaadoptowaniem się do nowych opon dostarczanych przez Pirelli. Williams zdecydował, że w ich sytuacji nie ma miejsca na ryzyko."

Benson stwierdził, że "po porażce z Williamsem prawdopodobnie nigdy nie zobaczymy powrotu Roberta do F1." A co z kwestią wsparcia finansowego?

"Robert był w stanie zapewnić około 8 milionów euro, ale Sirotkin co najmniej podwoił tę kwotę" - powiedział brytyjski dziennikarz. "Ale w rzeczywistości pieniądze to tylko bonus od kierowcy. Gdyby Kubica był dwa razy szybszy od Sirotkina, to znalazłby się w bolidzie w tegorocznym sezonie. Ludzie zapomnieli, że Renault przestało współpracować z Robertem dokładnie z tego samego powodu co Williams teraz. To ciężkie, ale takie są fakty."

"Najwyraźniej nie była to łatwa decyzja Williamsa. Teraz są krytykowani przez cały świat. Niektórzy twierdzą, że skład Stroll-Sirotkin jest najgorszym składem Williamsa w jego historii. Czy mają rację? Czas pokaże. Przy podejmowaniu decyzji w F1 nie ma miejsca na sentymentalizm."


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
~set / 2018-01-11 16:48:28
Jeżeli rzeczywiście Kubica nie został wybrany to trudno, ich sprawa. Nie wiem jaki interes ma w tym Benson, aby powielać te kłamstwa. Osobiście nie zgadzam się z takim twierdzeniem i nie zamierzam tego argumentować. Williams ma kłopot, aby obronić swoją złą decyzję. Proszę tylko o potraktowanie nas, kibiców, poważnie, a dyrdymały jakoby SS był szybszy od Kubicy niech zachowają dla siebie. cytuj
~gość / 2018-01-11 12:52:51
Who is Benson ? try to read this Mark Hughes
and this Sabatini
all about dirty games and realistic analisis in Abu. with all respect but interview with Benson was B...Hit !!! i mały szacunek realny należy się dla Roberta a nie pisanie że Sirotkin był szybszy .... dramat dramat
https://www.motorsportmagazine.com/opini...


http://auto.sabbatini.news/kubica-la-fav...

cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu