Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Isola: Wierzę, że Robert Kubica to wciąż bardzo dobry kierowca, ale...

Udostępnij na Facebook
12.01.2018 10:00, autor: Aga Koszmider, wyświetleń: 1311

Robertowi Kubicy po prostu potrzeba więcej czasu na dostosowanie się do wymogów nowej F1. 

Trudności Roberta Kubicy z najnowszą specyfikacją opon zmartwiły zarząd Williamsa, który nie chciał podejmować zbędnego ryzyka. Dlatego postawiono na Sirotkina. 

Mario Isola z Pirelli pochwalił jednak Kubicę i jego umiejętności. Stwierdził, że 32-letni zawodnik po prostu potrzebuje więcej kilometrów.

"Uważam, że Robert jest profesjonalnym zawodnikiem z ogromnym doświadczeniem, nawet jeśli nie jeździł bolidem F1 przez dłuższy czas" - powiedział w wywiadzie dla Racer. "Ma wyczucie. Pytałem go o opinię na temat opon i miał precyzyjne spostrzeżenia, pomysły na osiągi, degradację, jak jeździć itd."

Mario stwierdził też, że prawdopodobnie spodziewano się nieco za dużo po kierowcy, który pozostawał tak długo nieaktywny i nagle musiał zaadoptować się do nieznanych mu cech.

"To oczywiste, że jeśli weźmiemy kierowcę, który nie jeździł bolidem przez sześć czy siedem lat i wsadzimy go do nowego bolidu, będzie mu się jeździło zupełnie inaczej. Bolid znacząco się różni od tego, w którym siedział po raz ostatni - ze względu na docisk, na opony, na wszystko. Ale jeździł z nami w 2011 roku na testach w Walencji, więc nieprawdą jest, że nie jeździł nigdy na naszych oponach, co więcej był w stanie się szybko przystosować."

"Ale nie możecie oczekiwać, że kierowca w takiej sytuacji po prostu wskoczy do bolidu i nagle będzie szybszy od zawodnika, który zaangażowany był w mnóstwo testów czy brał udział w wyścigach. Dajmy mu czas na zaadoptowanie się, a pokaże nam swój pełny potencjał. Wierzę, że to wciąż bardzo dobry kierowca."


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
~Karum / 2018-01-13 09:59:52
Tak, tak. Wszyscy chwalicie Roberta, ale nie wierzycie w jego możliwości. Fałsz i obłuda. Daliście szanse, nadzieje kibicom na powrót Roberta, a teraz wypychacie tyłki na nas kibiców. Rządzi wami kasa putina i nic więcej. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu