Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Isola: Nowe rodzaje opon nie zmylą kibiców

Udostępnij na Facebook
13.01.2018 09:15, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 564

Dyrektor sportowy Pirelli zapewnia, że krytyka wprowadzenia nowych mieszanek jest bezpodstawna.

Firma produkująca opony dla Formuły 1 w nadchodzącym sezonie wprowadzi dwa nowe rodzaje. Najtwardszą będzie supertwarda oznaczona kolorem niebieskim, natomiast na drugim końcu tej puli ma być hipermiękka – z różowym paskiem.

Ta nowość spotkała się z raczej chłodnym przyjęciem. Wiele osób ma obawy, że zbyt duża ilość typów i kolorów będzie dla widzów utrudnieniem.

,,W końcówce sezonu było dużo zarzutów, że ,,Pirelli robi zamieszanie”. To nie jest nasz cel. Przepraszamy, jeśli namieszaliśmy, ale jestem przekonany, że w połowie sezonu nikt nie będzie o tym mówił. To jest nowe, a gdy coś zmieniasz, ludzie w pierwszej chwili są niezadowoleni” – skomentował Mario Isola, dyrektor sportowy firmy.

W mediach społecznościowych pojawiła się propozycja, by dla ułatwienia trzy mieszanki przywożone na wyścigi nazywać w prostszy sposób - miękkie, pośrednie i twarde, niezależnie od rzeczywistego, ,,fachowo” nazwanego rodzaju. Takie rozwiązanie nie podoba się jednak Isoli.

,,Rozmawiamy o kolorach, ale chcemy by ludzie wiedzieli, co robimy. Na każdym torze i każdym wyścigu używa się trzech kolorów. Bierzemy biały, żółty i czerwony, nazywamy twardym, pośrednim i miękkim. Ale to nie jest dobry sposób na informowanie ludzi, w ten sposób dajesz im do zrozumienia, że wszędzie używamy tych samych opon, a to nie jest prawda. Użycie różnych kolorów nie ma na celu robienie zamieszania, bo koniec końców fani w dalszym ciągu muszą zapamiętać trzy kolory na weekend. W dodatku używamy zimnych kolorów dla twardych mieszanek, a cieplejszych dla miękkich, więc jeśli masz żółty, czerwony i różowy będziesz wiedzieć, że różowy jest miększy od żółtego. Przekazujemy informację, że używamy różnych rodzajów w zależności od toru.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu