Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Rosji 2018-09-30
f1 - GP Rosji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Mocny początek sezonu dla Krzysztofa Biesiekirskiego

Udostępnij na Facebook
17.01.2018 14:35, autor: Informacja Prasowa, wyświetleń: 534

18-letni Krzysztof Biesiekirski swój trzeci sezon w hiszpańskim motocrossie rozpoczął od styczniowego zgrupowania ze światową czołówką na torze Red Sand MX Park pod Walencją.

Młody reprezentant ekipy Euvic Husqvarna Warszawa przygotowania do startów w mistrzostwach Hiszpanii klasy MX2 Sub18 rozpoczął intensywnie i widowiskowo. Biesiekirski na początku stycznia przez trzy dni dzielił tor Red Sand ze światową czołówką, w tym m.in. z fabrycznymi zawodnikami zespołu Husqvarna z mistrzostw świata.

Red Sand to jeden z najpopularniejszych obiektów treningowych w Europie i tor, na którym w marcu odbędzie się pierwsza europejska runda mistrzostw świata w motocrossie FIM MXGP.

Podczas treningów Biesiekirski nie tylko szlifował własną jazdę, ale także podglądał i uczył się od najlepszych, jak mistrz świata MX2, Jeffrey Herlings oraz czołowi zawodnicy mistrzostw świata i Hiszpanii. Kilka dni wcześniej pod Walencją trenował mistrz MotoGP, Marc Marquez.

Nad przygotowaniami młodego Polaka ponownie czuwa w tym roku Paco Rico, gwiazda hiszpańskiego motocrossu i najsłynniejszy trener w kraju. Zgrupowanie na Red Sand było pierwszym z serii przedsezonowych treningów. Mistrzostwa Hiszpanii MX2 Sub18 zainauguruje z kolei na początku marca runda na torze Circuito San Martin de la Vega, niedaleko Madrytu.

„Przygotowania do mojego trzeciego sezonu startów w Hiszpanii rozpoczęliśmy od mocnego akcentu i udanego, trzydniowego zgrupowania w Red Sand - mówi Krzysztof Biesiekirski, dosiadający Husqvarny FC250. - Fajnie było także podglądać i uczyć się od mistrza świata MX2, Jeffreya Herlingsa. W ostatnich miesiącach jeszcze bardziej zacieśniliśmy naszą współpracę z Paco, a ja zamiast w Walencji, coraz więcej czasu spędzam trenując w okolicach Alicante. Przed pierwszą rundą mistrzostw Hiszpanii planujemy jeszcze całą serię testów i treningów. Nie tylko na Red Sand. Pracujemy także nad motocyklem, moją Husqvarną FC250, którą mocno zmodyfikowaliśmy na ten sezon. W samych wyścigach nie celuję w konkretne pozycje. Najważniejsze jest dla mnie robienie postępów, podkręcanie tempa i poprawianie umiejętności. Zawody traktuję głównie jako sprawdzian formy wypracowanej na treningach. Jednocześnie wezmę także udział w wybranych rundach mistrzostw Walencji, w których rok temu regularnie finiszowałem w pierwszej trójce. Pierwszą w tym roku wizytę na Red Sand zakończyliśmy pamiątkową fotką z takimi asami, jak czołowy zawodnik EMX David Braceras, wielokrotny mistrz Hiszpanii i zawodnik MŚ Iker Larranaga czy mistrz Hiszpanii Mario Lucas Sanz. Mam nadzieję, że uda nam się pójść w ich ślady.”

Kalendarz mistrzostw Hiszpanii MX2 Sub18 2018

3-4 marca - Circuito San Martin de la Vega, Madryt
5-6 maja - Circuito Las Salinas, Murcja
6-7 października - Circuito El Rebollar, Valladolid
27-28 października - Circuito Tajoa Racing, Montearagon
10-11 listopada - Circuito de Motocross MotorLand Aragon, Alcaniz


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu