Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Toro Rosso szkoli pracowników z kultury Japonii

Udostępnij na Facebook
18.01.2018 21:19, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1294

Szefostwo zespołu chce lepiej przygotować załogę do pracy z Hondą.

Po trzech ciężkich latach, podczas których próbowano wskrzesić legendę McLarena i Hondy, dwie firmy ostatecznie ogłosiły rozbrat. Wśród trudności, jakie miały wpływ na porażkę projektu, wymieniano m.in. różnice kulturowe. Wskazywano na inny sposób funkcjonowania i podejścia do pracy. Przez to inżynierowie tych dwóch marek nie potrafili zgrać się w swoich działaniach.

Na błędach ekipy z Woking chce uczyć się Toro Rosso, którego bolidy od nadchodzącego sezonu będą napędzane motorami Hondy. Dowodzący zespołem Franz Tost wyjawił, że jego podwładni przechodzą system szkoleń, aby dobrze przygotować się do projektu.

,,Organizujemy seminaria i warsztaty, by nasi pracownicy lepiej zrozumieli japońską kulturę. Połączenie jej z naszą jest ekscytującym wyzwaniem. Gdybyśmy nie byli pewni, że to jest wykonalne, nigdy nie zaangażowalibyśmy się w ten projekt.”

Tost przyznał też, nie obawia się o przygotowania do nadchodzącego sezonu – mimo, że decyzja o zmianie dostawcy jednostek zapadła dosyć późno.

,,Taka sytuacja zdarza się rzadko. Przypominam, że dwa lata temu o przejściu na silniki Ferrari zdecydowaliśmy w grudniu, i zdążyliśmy.”

Korzystanie z kiepskich motorów japońskiego producenta stawia pod znakiem zapytania wyniki zespołu. McLaren we współpracy z Hondą miniony sezon zakończył na przedostatnim, 9. miejscu w klasyfikacji generalnej.

,,Realny cel dla nas to środek stawki. Generalnie nie spodziewam się dużych zmian – o tytuł będzie walczyć Mercedes, i mam nadzieję, że Red Bull oraz Ferrari. Szczerze mówiąc, bardziej liczę na Red Bulla.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu