Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2020-03-15
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Skrzydło T może powrócić w 2018 roku

Udostępnij na Facebook
01.02.2018 12:38, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1124

Zmiany w przepisach technicznych na ten sezon nakazują, że w samochodach z 2018 roku nie pojawią się pokrywy silnika, płetwy rekina i towarzyszące im T-wingi, które stały się tak powszechnym widokiem w zeszłym roku. Jednak nie musi to oznaczać, że widzieliśmy je ostatni raz ...

Na poniższym rysunku zielone i pomarańczowe podświetlone obszary pokazują, gdzie nadwozia są ograniczone zgodnie z przepisami technicznymi na 2018 rok. Były one mniej ograniczone w zeszłym roku co doprowadziło do powstania luk prawnych odpowiedzialnych za pojawienie się płetwy rekina i T-wingów.

Jednak nawet po wprowadzeniu poprawek do regulaminu pozostaje obszar - bezpośrednio między tylnymi kołami, gdzie przecinają się wspomniane wcześniej zielone i pomarańczowe obszary - które mogą być wykorzystane przez zespoły. I to już było używane - przez Williamsa w zeszłym sezonie.

Oprócz wysokich T-wingów, które można było spotkać w większości samochodów w roku 2017, Williams opracował drugi, niższy element w swoim FW40, aby ułatwić przepływ powietrza do tylnego skrzydła i poprawić efektywność tylnego dyfuzora.

Takie rozwiązanie pozostaje legalne w ramach zmienionych przepisów dzięki teamom, które chcą odzyskać jak największą siłę docisku - szczególnie w przypadku tylnych skrzydeł, obecnie skutecznie zakazanych - nie zdziwi więc ilość innowacji w tej dziedzinie w nowych samochodach.

Oto, jak wyglądał Williams w zeszłym roku, z obydwoma T-wingami

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2020 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu