Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Monako 2018-05-27
f1 - GP Monako
Słonecznie

17°C

14 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Skrzydło T może powrócić w 2018 roku

Udostępnij na Facebook
01.02.2018 12:38, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 774

Zmiany w przepisach technicznych na ten sezon nakazują, że w samochodach z 2018 roku nie pojawią się pokrywy silnika, płetwy rekina i towarzyszące im T-wingi, które stały się tak powszechnym widokiem w zeszłym roku. Jednak nie musi to oznaczać, że widzieliśmy je ostatni raz ...

Na poniższym rysunku zielone i pomarańczowe podświetlone obszary pokazują, gdzie nadwozia są ograniczone zgodnie z przepisami technicznymi na 2018 rok. Były one mniej ograniczone w zeszłym roku co doprowadziło do powstania luk prawnych odpowiedzialnych za pojawienie się płetwy rekina i T-wingów.

Jednak nawet po wprowadzeniu poprawek do regulaminu pozostaje obszar - bezpośrednio między tylnymi kołami, gdzie przecinają się wspomniane wcześniej zielone i pomarańczowe obszary - które mogą być wykorzystane przez zespoły. I to już było używane - przez Williamsa w zeszłym sezonie.

Oprócz wysokich T-wingów, które można było spotkać w większości samochodów w roku 2017, Williams opracował drugi, niższy element w swoim FW40, aby ułatwić przepływ powietrza do tylnego skrzydła i poprawić efektywność tylnego dyfuzora.

Takie rozwiązanie pozostaje legalne w ramach zmienionych przepisów dzięki teamom, które chcą odzyskać jak największą siłę docisku - szczególnie w przypadku tylnych skrzydeł, obecnie skutecznie zakazanych - nie zdziwi więc ilość innowacji w tej dziedzinie w nowych samochodach.

Oto, jak wyglądał Williams w zeszłym roku, z obydwoma T-wingami

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: