Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Monako 2018-05-27
f1 - GP Monako
Słonecznie

17°C

14 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Claire Williams,oraz Susie Wolff popierają decyzję Liberty Media

Udostępnij na Facebook
04.02.2018 10:45, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1056

Obie panie mocno zakorzenione w męskim świecie F1 cieszą się z tej decyzji, ale Caroline Hall uważa, że to zbyt szybko i łatwo podjęta decyzja.

Claire Williams opowiedziała się za decyzją Formuły 1 o zaprzestaniu pojawiania się dziewczyn na polach startowych przed rozpoczęciem Grand Prix.

Wice-szef Williamsa, Claire Williams powiedziała BBC Sport, że to "decyzja, którą ten sport musiał podjąć".

"Musimy poruszać się z duchem czasu", dodała. Zgodziła się, że z powodu "długiej tradycji" Grid Girls w sporcie, będzie "mieszana reakcja".

Williams powiedziała, że Formuła 1 musi "skupić się na dalszych ulepszeniach, które można wprowadzić, aby sport się rozwijał."

Powiedziała, iż ​​ma nadzieję, że sport przyciągnie więcej kobiet do wielu ról dostępnych dla nich w branży.

Od czasu odejścia Monishy Kaltenborn z zespołu Sauber, Williams jest jedyną kobietą na najwyższych stanowiskach kierowniczych zespołów Formuły 1.

W sporcie brakuje także kobiet-kierowców. Williams próbowała ten trend odwrócić zatrudniając kiedyś Susie Wolff w roli kierowcy rezerwowego w zespole swojego ojca, sir.Franka.

Sama Wolff także ​​poparła koniec praktyki ustawiania dziewcząt  na gridzie.

"Można to uznać za pozytyw, że właściciele F1 swoją decyzją wydali wyraźne oświadczenie" - powiedziała Wolff dla BBC.

"Niewiele to zmieni w samym uczestnictwie kobiet w sportach motorowych" - przyznała - "Ale to może być krok we właściwym kierunku".

"Pokażmy kobiety odnoszące sukcesy w sporcie i stwórzmy z nich wzorce, aby inspirować innych" - kontynuowała Wolff.

"Zabierzmy młode dziewczyny do samochodu pokazowego F1 i pozwólmy im marzyć. Formuła 1 powinna zwiększyć pulę talentów wśród dziewcząt i kobiet wchodzących do motosportu".

Decyzja została podjęta przez szefów zespołów i kierowców, a także  obecnych i byłych dziewczyn z gridu.

Caroline Hall [kolejna była dziewczyna z gridu, która jest teraz właścicielką agencji zapewniającej personel na imprezy promocyjne] jest natomiast przeciwnego zdania.

"Myślę, że to smutne, że tak szybko podjęli tak ekstremalne działania, myślę, że mogliby spojrzeć na sposoby, aby lepiej dostosować rolę kobiet do współczesności, zamiast całkowicie je usuwać" - powiedziała w BBC Radio 5 live.

"Pytanie brzmi:  czym tak mocno byli obrażeni ludzie? Czy obrażała ich rola dziewczyn, które stały tam reklamując sponsorów na ubraniu, czy sam fakt, że robią to tylko kobiety? " - powiedziała Caroline Hall.

 


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
smile20 [komentarzy: 57] / 2018-02-04 13:24:34
Porażka. To nie były wypuszczane niewolnice do wychodzenia i świecenia tam cyckami, nie były to też dzieci. Były to kobiety, bardziej ubrane w stroje regionalne, jak skąpo ubrane prostytutki, z własnej woli, nie urażające nikogo, dzieciom też nie trzeba było zakrywać oczu. Szukanie na siłę problemów gdzie ich nie ma, czyt. stwarzanie głupich problemów, żeby móc nie naprawiać tych naprawdę ważnych, takie stwarzanie pozorów że coś robią. F1 kiedyś kojarzona była z czystą prędkością, adrenaliną, walką, zapachem benzyny o niewyobrażalnym dźwięku i hałasie, grid girls jak najbardziej od zawsze były również nierozłącznym elementem. A teraz robią sport?(o ile można jeszcze to widowisko tak nazwać), sport bezpłciowy, dziewczyny zabierają bo to seksistowskie, mocne i głośne silniki zabrali, bo nieekologiczne, adrenaliny niema, bo kary za ostre manewry, wielkie pobocza i oszczędzanie silników i opon, kierowcy nie mogą wyrażać opini o Formule 1, o innych kierowcach bo nie wypada i zaraz upomnienie i kara. Nie zostało wiele z tego prawdziwego ścigania, wszystko powolutku odbierają w imię czego? cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: