Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Boullier popiera decyzję Alonso

Udostępnij na Facebook
06.02.2018 08:11, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 507

Eric Boullier popiera chęć startów Fernando Alonso w WEC.

Niektórzy uważają, że pozwolenie na występy Alonso w serii World Endurance Championship równolegle z Formułą 1 to pomysł dyrektora zarządzającego McLarena, Zaka Browna, aby utrzymać w zespole hiszpańskiego kierowcę.

"Nie, w pełni to popieram" powiedział francuskiemu L'Equipe Boullier.
Zapytany, czy Alonso po prostu potrzebuje nowych wyzwań, gdy w F1 nie walczy o tytuły, Boullier odpowiedział: "Nie, nie o to chodzi".

"Uczestniczymy w sporcie, w którym czysta jazda jest stale ograniczana, aby obniżać koszty. Ale kierowcy zdają sobie świetnie sprawę z faktu, że im więcej jeżdżą, nawet w innych seriach wyścigowych, tym więcej trenują".

"Jako szef, lubię ten argument - dodał - a jeśli ciągle się ścigasz, masz mniej pokus i mniej cię rozprasza".

Jednak program Alonso na 2018 rok wydaje się być mocno napięty, ponieważ tuż przed samą rundą w Le Mans Hiszpan będzie ścigał się przez pięć weekendów z rzędu.

Boullier powiedział: "Fernando jest profesjonalnym sportowcem, który jest w stanie się do tego dobrze przygotować".

"W zeszłym roku Fernando ścigał się 34 weekendy, rywalizując w kartingu i różnych seriach. Ściganie się jest tym, co lubi robić" - dodał.

Zapytany, czy praca z Alonso jest tak trudna, jak sugerowała jego reputacja, Boullier odpowiedział: "Wcale nie".

"Fernando jest bojownikiem, a wszyscy mistrzowie nigdy nie są w pełni zadowoleni i chcą więcej i więcej, jest to pozytywna presja".

Można jednak argumentować, że presja Alonso wywierana na otoczenie jest czasami przesadzona, na przykład gdy wielokrotnie skarżył się przez radio na silnik Hondy.

"Gdyby nie upuścił tego ciśnienia z siebie, chybaby wybuchł" - argumentuje Boullier.
"Mówimy o kierowcy, który wygrał dwa tytuły walcząc z Michaelem Schumacherem, a przez trzy sezony był zmuszony poradzić sobie z faktem, że nie może nawet marzyć o walce o czołowe pozycje".

"Najgorsze co może być dla kierowcy na poziomie Alonso. To gdy twój silnik nie pracuje tak jak powinien, nie możesz rozgrzać opon i hamulców, zużywasz więcej paliwa a i tak musisz odpuszczać pedał gazu. Ciężko jest pogodzić się kierowcy o takim potencjale z takimi faktami".

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu