Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Monako 2018-05-27
f1 - GP Monako
Słonecznie

17°C

14 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Webber radzi Ricciardo: Pokonaj Verstappena

Udostępnij na Facebook
06.02.2018 18:49, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 466

Mark Weber jest zdania, że jego rodak powinien najpierw zwyciężyć zespołowego partnera, a później myśleć o zmianie zespołu.

Kontrakt Daniela Ricciardo z Red Bullem wygasa z końcem 2018 roku. Kierowca wielokrotnie podkreślał, że nie zamierza spieszyć się z decyzją odnośnie kolejnych sezonów, chcąc dokładnie przeanalizować dostępne opcje i znaleźć bolid, który da mu mistrzostwo.

Coraz częściej plotkuje się o ewentualnym przejściu Australijczyka do Mercedesa. W niemieckim zespole, o ile miejsce Lewisa Hamiltona zdaje się być pewne, o tyle nieznana jest przyszłość Valtteriego Bottasa. W kuluarach mówi się o tym, że jeśli Fin nie potwierdzi swojej przydatności zespołowi i nie zabłyśnie formą, jego miejsce może zająć Ricciardo.

Dodatkowym powodem ewentualnej zmiany barw może być fakt, że Red Bull wysoko ceni drugiego z kierowców, Maxa Verstappena – i w przypadku wysokiej formy zespołu może być on postawiony jako numer jeden.

Sytuację rodaka skomentował Mark Webber, który przed laty sam ścigał się w granatowym bolidzie. Emerytowany Australijczyk jest zdania, że najwłaściwszą drogą dla Ricciardo jest pokonanie zespołowego partnera.

,,Najlepsze, co może zrobić, to wygrać z Maxem. On o tym wie i da z siebie wszystko, by to osiągnąć. Powinien próbować przez jakieś pięć czy sześć miesięcy, a następnie zastanowić się nad opcjami.”

Webber widzi szanse na transfer Ricciardo do Mercedesa – jednak ruch ze strony niemieckiego zespołu, jego zdaniem, nie nastąpi zbyt prędko.

,,Nie sądzę, by Mercedes spieszył się z decyzją. Będą przyglądać się Valtteriemu i jego formie prawdopodobnie gdzieś do Kanady, zanim coś postanowią. Obydwaj [Bottas i Ricciardo] nie mają kontraktów. Daniel jest topowym kierowcą, więc jest szansa na przejście.”

,,Jeśli pokona Maxa a Red Bull będzie w formie, dlaczego ma odchodzić? Nie sądzę, by Daniel przejmował się kolorem bolidu. On chce po prostu wygrywać.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: