Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Monako 2018-05-27
f1 - GP Monako
Słonecznie

17°C

14 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Alonso ma stuprocentową wiarę w Renault

Udostępnij na Facebook
13.02.2018 22:14, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 561

Fernando Alonso nie ma wiątpliwości, że nadchodzący sezon będzie dla niego pozytywny - w F1 i poza nią.

Po trzech latach z zawodną i słabą jednostką napędową Hondy McLaren zdecydował się nawiązać współpracę z Renault. Motor francuskiego producenta w minionym roku również dał się poznać jako problematyczny - zwłaszcza w końcówce zmagań, gdy bolidy nim napędzane miały sporo kłopotów z dotarciem do mety.

Francuską firmę dobrze zna Fernando Alonso, który w latach 2005-2006 zdobył w jej barwach dwa tytuły mistrzowskie. Kierowca deklaruje, że ,,całkowicie" ufa nowemu dostawcy i jest pewien, że sytuacja McLarena, a tym samym jego samego, ulegnie poprawie.

,,W stawce jest trzech producentów silników na bardzo wysokim poziomie, a jeden z nich, Mercedes, zdominował obecną erę. Ale gdybyś miał obdarzyć kogoś zaufaniem, byłoby to Renault, które w ciągu ostatnich 10 czy 12 lat wygrało sześć lub siedem razy. Jednostka Renault daje - i zawsze tak było - pewną gwarancję" - zapewnił na łamach rodzimej prasy.

,,Nasze oczekiwania są znacznie lepsze, niż w ciągu ostatnich trzech zim. Atmosfera w fabryce jest dużo bardziej pozytywna."

Hiszpan w nadchodzącym sezonie będzie dzielił swój czas pomiędzy Formułę 1 a Długodystansowe MIstrzostwa Świata, gdzie zaprezentuje się w barwach Toyoty w czołowej klasie LMP1. Alonso jest przekonany, że w końcu odniesie triumf.

,,Nie wiem, czy wygram w F1, zobaczymy - ale, jak powiedziałem, w tym roku zamierzam zwyciężyć, i zwyciężę."

Kierowca odniósł się również do pogłosek, wedle których nowy bolid McLarena ma być pozbawioy czarnych wstawek i być w całości w kolorze pomarańczowym - jak podczas zeszłorocznego Indy 500, w którym startował hiszpański zawodnik.

,,Nie widziałem jeszcze koloru, ale gdyby był to ten z Indy, byłoby idealnie. Jednak byłoby równie dobrze, gdyby nagle pojawił się jakiś sponsor i przemalował bolid na inne barwy."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: