Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Monako 2018-05-27
f1 - GP Monako
Słonecznie

17°C

14 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Carey: Fani są dla nas bardzo ważni

Udostępnij na Facebook
14.02.2018 08:57, autor: Aga Koszmider, wyświetleń: 409

Chase Carey odniósł się do krytyki, która spadła na F1 po wprowadzeniu zmian.

Nowi właściciele królowej sportów motorowych wprowadzili mnóstwo zmian, które nie do końca przypadły do gustu fanom F1. System halo wchodzi do użytku, znikają Grid Girls, zmianie uległy godziny rozpoczęcia wyścigów, mamy nowe logo, a w planach jest zorganizowanie większej ilości wyścigów w USA. Chase Carey, szef F1 zaprzecza, że fani są w tym wszystkim ignorowani. 

"Fani są dla nas niesamowicie ważni" - powiedział w wywiadzie dla Sport Bild. "Nasze motto brzmi: ta sama gra, inne podejście. Chcemy stworzyć produkt, który zawiera wszystko z czym dorastali fani, ale co nie jest zamrożone w czasie, ponieważ jeśli nie pozwalasz na zmiany, nie możesz się rozwijać, dorastać."

"Bernie Ecclestone w 2016 roku powiedział, że nie kupiłby biletu na wyścig F1. Pojawiła się negatywna spirala, którą musieliśmy przerwać."

Carey widzi wiele pozytywów w obecnej F1, włączając w to wielkie gwiazdy tego sportu.

"Lewis Hamilton to bardzo szczególna osobowość, połowa Holandii przyjeżdża na wyścigi, by zobaczyć Maxa Verstappena. Ferrari to najjaśniejsze światło w tym sporcie" - powiedział.

Szef F1 ma jednak nadzieję, że tegoroczny sezon będzie dużo bardziej dramatyczny jeśli chodzi o walkę o mistrzostwo niż zeszłoroczny.

"W zeszłym roku za dużo walki było między Vettelem a Hamiltonem. Chciałbym, by czasem wygrał ktoś, kogo się nie spodziewaliśmy, niż tylko faworyt. Czy Fernando Alonso znów będzie odnosił zwycięstwa? Czy McLaren będzie mógł zaatakować Renault? Czy Verstappen będzie miał więcej szczęścia niż w pierwszej połowie 2017 roku? Wszyscy byliby fajnymi scenariuszami."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: