Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Monako 2018-05-27
f1 - GP Monako
Słonecznie

17°C

14 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Haas nie jest gotowy do przyjęcia kierowcy z Ameryki

Udostępnij na Facebook
14.02.2018 15:49, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 468

Gene Haas odniósł się do kontrowersyjnych słów Guenthera Steinera i wyjaśnił, że ekipa jest jeszcze zbyt mało doświadczona na zatrudnienie zawodnika zza oceanu.

Jakiś czas temu zarządzający Haasem Guenther Steiner powiedział, że póki co władze zespołu nie rozglądają się za kierowcą z Ameryki, ponieważ obecnie nie ma tam nikogo gotowego do startów w Formule 1. 

Jego słowa odbiły się szerokim echem i wywołały falę krytyki, zwłaszcza wśród zawodników zza oceanu. Do słów Włocha odniósł się Gene Haas, właściciel zespołu. Jego zdaniem wypowiedź Włocha została opatrznie zinterpretowana.

,,Sądzę, że wiem, skąd cała ta dyskusja. Guenther Steiner, nasz szef, został zapytany o kierowców z USA w F1 - i, bardziej szczegółowo - w Haasie. Odparł coś w stylu, że to nie jest na szczycie naszej listy priorytetów, i poszło to w różnych kierunkach. Ludzie zaczęli robić mnóstwo spekulacji."

Amerykanin przyznał jednak, że kierowca z USA nie jest póki co poszukiwany przez zespół, jednak nie z powodu złej formy - a raczej sytuacji ekipy. Haas zadebiutował w Formule 1 w 2016 roku, zaliczając w tym czasie wzloty i upadki. Właściciel teamu uważa, że zespół jest za mało doświadczony na zatrudnienie kogoś nieznającego najwyższej serii.

,,Biorąc pod uwagę, że ciagle się uczymy, ściagnięcie kierowcy który musi dopiero poznać F1 nie byłoby dobre ani dla nas, ani dla niego."

Haas podkreśla, że kluczowe dla jego zespołu jest doświadczenie. Obecnie ekipę reprezentują Romain Grosjean oraz Kevin Magnussen.

,,Były takie chwile w minionym sezonie, gdy nasi kierowcy spisywali się dużo lepiej, niż nasze samochody. Tak więc musimy zrobić krok naprzód, ale wiemy, w jakich obszarach - w dużej mierze dzięki doświadczeniu zawodników."

,,Nie mówimy ,,nie" amerykańskim kierowcom. Wierzę w nich, ścigają się w moim zespole w Nascar i wygrali mnóstwo wyścigów oraz mistrzostw. Oczywiście, to inna dyscyplina, ale z pewnością są tam kierowcy zdolni do startów w F1. Na razie jednak nie jesteśmy na to gotowi. Z ograniczeniami testowymi wzięcie kogoś, kto nie był członkiem naszego programu rozwoju, byłoby trudne. Myślę że to jest sens tego, co powiedział Guenther."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: