Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Kubica: Wiem, że warto spróbować

Udostępnij na Facebook
18.02.2018 12:40, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 633

Polak jest zdania, że nowa posada daje mu mnóstwo pozytywów - chociaż jest inna od tej wymarzonej.

Jedna z nagłośniejszych historii minionego roku, a więc próba powrotu do Formuły 1 Roberta Kubicy po siedmioletniej przerwie zakończyła się pozyskaniem posady kierowcy rezerwowego w zespole Williams. Dla wielu osób takie rozwiązanie to pewien niedosyt, tym bardziej, że walkę o fotel w ekipie z Grove Polak przegrał ze Siergiejem Sirotkinem - kierowcą o zdecydowanej opinii typowego pay-drivera.

Podczas rozmowy z magazynem ESPN Polak przyznał, że wolałby pełnić inną funkcję, niezmiennie jednak cieszy się tym, co już zyskał.

,,Gdy jesteś już tak blisko pojawia się duże ryzyko, że ostatecznie się nie uda. Trzeba jednak spojrzeć na to w szerszym kontekście, minione 12 miesięcy mojego życia były bardzo pozytywne - a wcześniej nikt nie sądził, że będę w stanie prowadzić bolid F1, że dostanę taką szansę. Jasne, gdy cel jest tak blisko, masz nadzieję na szczęśliwe zakończenie. W pewnym sensie liczyłem na to, że będę się ścigać. Jednak najważniejszą rzeczą, jaką dał mi miniony rok było to, że dostałem pewność, że mogę to robić - fizycznie, psychicznie, cała praca wykonana w minionych latach, gdy przechodziłem przez tak trudny czas, opłaciła się"

,,Czuję satysfakcję, głęboką satysfakcję, zamiast rozmyślać ,,nie udało się". W tym wszystkim jest więcej pozytywów, niż negatywów. Oczywiście, liczyłem na miejsce w kokpicie, ale patrzę na to w szerszy sposób. Wciąż widzę to jako coś dobrego."

Kubica przejmie bolid Williamsa podczas 3 sesji treningowych. Polak podkreśla, że każda okazja do jazdy samochodem Formuły 1 jest istotna w jego sytuacji.

,,12 miesięcy temu nikt nie myślał, że tu będę, że będę walczyć o miejsce w zespole F1. Wszystko zmienia się bardzo szybko, więc dla mnie ważne jest, by zdobywać szanse na jazdę. Tylko dzięki temu, być może - podkreślam, być może, ponieważ w życiu nic nie jest pewne - zdobędę ostateczny cel. Miniony rok dał mi mocną wiarę, że to możliwe, ale to nie oznacza, że na pewno się uda. Wiem jednak, że warto spróbować."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu