Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Kubica wystąpi w pełnym sezonie WEC?

Udostępnij na Facebook
18.02.2018 14:25, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 903

Polak weźmie udział w testach samochodem LMP1 zespołu Manor. Jeśli pokaze się z dobrej strony, może otrzymać szansę na starty w całym sezonie.

Robert Kubica otrzymał posadę kierowcy rezerwowego w ekipie Williamsa. Jak sie okazuje, być może samochód zespołu F1 nie będzie jedynym, jakim przyjdzie jeździć Polakowi. Według doniesień Autosportu, kierowca otrzymał od zespołu Manor Motosport ofertę pojechania w zaczynających się w poniedziałek trzydniowych testach WEC na torze w Aragonii.

Manor będzie w nadchodzącym sezonie rywalizować w klasie LMP1 dwoma samochodami Ginetta G60-LT-P1. Póki co zapewnione miejsca w ekipie mają Oliver Rowland oraz Charlie Robertson. Zdaniem Autosportu, jeśli Polak dobrze się zaprezentuje, może otrzymać kontrakt na posadę kierowcy etatowego.

W WEC rywalizować będzie Fernando Alonso. Ze względu na Hiszpana podjęto kontrowersyjną decyzję o zmianie daty rozgrywania wyścigu na Fuji, stąd rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata nie kolidują z wyścigami F1.

Dla Polaka ewentualny angaż w WEC byłby drogą do powrotu do regularnej rywalizacji. Przypomnijmy, że nadchodzący rok będzie w Długodystanowych Mistrzostwach Świata przejściowym ,,supersezonem", który rozciągnie się do wiosny 2019 roku. Dla Manora będzie pierwszym w najwyższej klasie serii. Ekipa pojawi się pod banerem CEFC TRSM Racing.

To już drugie podejście Polaka do startów w WEC - rok temu Kubica był bliski pojechania w pełnym sezonie w barwach ByKolles Racing. Po pierwszych testach zrezygnował jednak z programu.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu