Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Renault chce zmniejszyć stratę do najlepszych zespołów

Udostępnij na Facebook
23.02.2018 08:33, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 663

Team osiągnął duży postęp dzięki nowym silnikowi

Pod koniec ubiegłego roku francuska marka napotkała problemy z niezawodnością swoich jednostek i dostępnością niektórych części.
   Ale klienci Red Bull i McLaren sugerują, że dokonano postępów w okresie zimowym.

"W ubiegłym roku nie mogliśmy wykorzystać potencjału silnika z powodu obaw o niezawodność" - powiedział szef Renault, Cyril Abiteboul w wywiadzie dla Auto Motor und Sport - "Ale teraz możemy".

Kierowca Renault [Nico Hulkenberg] także jest pewny siebie, po tym jak światu pokazano jego żółtoczarny samochód.

"Trzy najlepsze zespoły nadal będą na czele" - powiedział - "Mam więc nadzieję, że my i McLaren też tam się znajdziemy".

"Jeśli uda nam się zmniejszyć różnicę do najlepszych drużyn o połowę, to wykonamy dobrą robotę. Będzie także ciekawie zobaczyć na co stać Force India i ogólnie jakie poczynili postępy nasi rywale".

Abiteboul nie martwi się, że Renault może popełnić strategiczny błąd, mając tak silne zespoły jako klienci silnikowi.

"Nie możemy uciec od tych teamów, jeśli chcemy być mistrzami świata" - dodał szef Renault.

"Możemy również wiele nauczyć się od naszych klientów. W zakresie aerodynamiki i organizacji pracy Red Bulla, oraz strony mechanicznej McLarena".

Nico Hulkenberg natomiast stwierdził, że wyzwanie nawiązania równorzędnej walki z kierowcami Red Bulla i McLarena - w tym ich gwiazd Maxa Verstappena i Fernando Alonso - również musi zostać podjęte.

"Nie jesteśmy od nich gorsi" - uśmiechnął się - "Nie sądzę, że musimy się przed nimi ukrywać".

Na temat Alonso, Hulkenberg [zwycięzca Le Mans z 2015 roku] powiedział, że życzy Hiszpanowi udanej przygody z Toyotą w tym roku.

"To nie tylko dodatkowe wyścigi. Fernando musi sporo pracować na dwóch frontach, i niemal stale być w obu fabrykach - zarówno Toyoty, jak i McLarena. Będzie to dla niego spore obciążenie. Ja nie chciałem robić tego w tak ekstremalny sposób w 2015 roku" - powiedział Niemiecki zawodnik Renault.


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
~gość / 2018-02-24 00:48:23
Renault już popełniło strategiczny błąd nie zatrudniając Kubicy. Williams również go popełnił, ale sami chcieli... cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu