Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2019-03-17
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Lowe spodziewa się ,,rewelacyjnego sezonu" Strolla

Udostępnij na Facebook
24.02.2018 14:03, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 744

Paddy Lowe jest pełen optymizmu odnośnie drugiego sezonu w karierze najmłodszego kierowcy w stawce.

Lance Stroll zadebiutował w minionym roku w F1 w barwach Williamsa. W pierwszym roku startów zdołał zapisać się w historii jako najmłodszy kierowca, który stanął na podium oraz wystartował z pierwszej linii. W osiągnięciu tych wstępnych sukcesów Kandyjczykowi pomogły jednak różne czynniki zewnętrzne, a jego forma na przestrzeni sezonu charakteryzowała się dużą chwiejnością. W ogólnym rozrachunku Stroll nie zachwyca, nadal ,,ciesząc się" łatką pay-drivera.

Dyrektor techniczny Williamsa, Paddy Lowe wypowiedział się odnośnie oczekiwań względem zawodnika. Stroll będzie partnerował w nadchodzącym sezonie debiutującemu Siergiejowi Sirotkinowi, co czyni go bardziej doświadczonym z kierowców zespołu.

,,Drugi sezon Lance'a będzie zupełnie inny. Przybył do F1 w bardzo młodym wieku, mając zalediwe 18 lat. Musiał dostosować się do nowego środowiska, stawić czoła nowym wyzwaniom i przyswoić ogromną ilość informacji potrzebnych do funkcjonowania w tak intensywnym środowisku, jak Formuła 1. Sądzę, że w swoim drugim sezonie pokaże się ze znacznie lepszej strony. Jest o rok starszy, a w jego wieku rok stanowi ogromną różnicę. Mamy nadzieję, że będzie mieć fantatsyczny drugi sezon, który pomoże mu w zbudowaniu zawrotnej kariery w F1." - zapowiedział Lowe na łamach ESPN.

Brytyjczyk uznał, że w pierwszym podejściu ludzie oczekiwali od Strolla zbyt wiele, zapominając o jego wieku. Zdaniem Lowe'a, obok statystycznych osiągnięć Stroll posiada pewną charakterystyczną umiejętność, która budzi jego podziw.

,,Moją ulubioną rzeczą o której mało się mówi są jego dokonania na pierwszym okrążeniu. W ciągu całego roku miałem poczucie, że jest bardzo mocny w tym aspekcie. Byłem bardzo zadowolony, gdy zobaczyłem dane potwierdzające, że Lance najwięcej wyprzedzeń notuje na pierwszym kółku. To rewelacyjna statystyka jeśli wziąć pod uwagę, ilu kierowców zdobywa wysokie pozycje startowe, a potem niszczy wszystko w pierwszym zakręcie przez głupie incydenty."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2019 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu