Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Ecclestone: F1 powinna przejść na silniki elektryczne

Udostępnij na Facebook
25.02.2018 14:23, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 729

Były szef F1 radzi Liberty Media, by podjęli kroki w celu utworzenia w pełni elektrycznej Królowej Motosportu.

Trwa kontrowersyjna debata na temat kształtu regulacji silnikowych, jakie mają zawitać w Formule 1 w roku 2021. Współcześnie bolidy najwyższej serii ścigają się na hybrydowych jednostkach V6 turbo, które zostały wprowadzone w 2014 roku - a więc jeszcze za rządów Berniego Ecclestone'a.

Brytyjczyk od dawna powtarzał, że nie jest fanem obecnego rozwiązania. Teraz dołączył do dyskusji na temat następnej generacji motorów. Dawny władca serii wygłosił dosyć zaskakującą opinię. Jego zdaniem, Liberty Media powinno postarać się o przeistoczenie Formuły 1 w wyścigi elektryczne.

,,Wciąż nazywamy się Formułą 1, wciąż mamy kontrakty z promotorami. Zmieńmy po prostu typ samochodów. Trzeba porozmawiać z producentami i stworzyć nową, w pełni elektryczną F1, można powiedzieć - Formułę 1 przyszłości."

Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi Ecclestone wyraził zdanie, że prędzej czy później taka rewolucja będzie musiała nastąpić.

,,Możemy mieć auta jak z F1, z jedyną różnicą w dźwięku. Nie wierzę jednak, że nie uda się wymyślić czegoś, by mniej więcej odtworzyć brzmienie dawnej F1. Liberty musiałoby mieć jaja, by wprowadzić to teraz. Myślę, że w końcu będą musieli to zrobić."

Przypomnijmy, że jakiś czas temu szef Formuły E, Alejandro Agag wygłosił opinię, że za jakiś czas motosport zostanie zdominowany przez serie elektryczne, które zrzucą z piedestału klasyczną Formułę 1. Czy przyszłość motosportu rzeczywiście jest w 100% elektryczna?


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
~gość / 2018-02-26 12:58:17
Jaja sobie robi z tych ćwoków w Liberty Media, po prostu. cytuj
~Łukiasz / 2018-02-25 19:48:23
Właśnie czytam książkę Berniego " Formuła 1 to ja", ciężko po tej lekturze być pozytywnie do niego nastawionym ale trzeba mu jedno przyznać koleś zna się na rzeczy. Ale F1 to F1 a F E to F E
cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu