Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Decyzja McLarena podjęta pośpiesznie - Villadelprat

Udostępnij na Facebook
05.03.2018 08:58, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1631

Były inżynier F1, Joan Villadelprat, zastanawia się czy McLaren miał rację zrywając umowę z Hondą

W ubiegłym tygodniu, gdy nowy klient Hondy wyprzedził McLarena w statystykach dotyczących ilości przejechanych kilometrów i prędkości maksymalnej, kierowca Toro Rosso - Brendon Hartley - sygnalizował, że decyzja McLarena mogła być "pomyłką".

Teraz były inżynier F1 [Joan Villadelprat] także wątpi w mądrość decyzji zakończenia współpracy Honda - McLaren.

"W ubiegłym roku miałem już zastrzeżenia w tym temacie i nadal je mam" - powiedział na łamach hiszpańskiego dziennika sportowego Marca.

"Myślałem, że to była pospieszna zmiana i że straciliby wszystkie zalety. Jako klient zawsze masz ograniczenia, zwłaszcza gdy wiążesz się z Renault".

"Myślę, że francuska duma doprowadzi ich do tego, że za bardzo będą chcieli pokonać McLarena" - powiedział Villadelprat, który pracował dla McLarena, Ferrari, Benettona i Prosta.

Kontynuował: "Myślę, że McLaren jest bardzo rozwiniętym samochodem aerodynamicznie, ale z czasem Renault ruszy do przodu i w tym aspekcie".

"Nie inwestują tych wszystkich pieniędzy z Paryża bez własnych ambicji i interesów".

Villadelprat powiedział, że wszyscy w McLaren wraz z Fernando Alonso mogą mieć duże oczekiwania i nadzieje na czwarte miejsce, za trzema najsilniejszymi zespołami w stawce.

"Nie wątpię, że Fernando zrobi jakieś podium, ale nic poza tym. Uważam, że czwarte miejsce na koniec sezonu będzie bardzo trudnym zadaniem" - dodał.

Hiszpan uważa, że ​​dzięki bardziej niezawodnemu i mocniejszemu silnikowi Hondy, Toro Rosso może być niespodzianką 2018 roku.

"Nie wykluczam, że będą razem z Renault i McLarenem bardzo blisko siebie.  Wiem doskonale, że idealnie pasują do Hondy i chcą, aby projekt zadziałał. Podobnie jak Red Bull".

"Jestem pewien, że oni [Red Bull] wezmą ten silnik w 2019 roku. I pomogą w każdy możliwy sposób, aby go rozwinąć. Potencjał Hondy jest ogromny, jeśli ktoś pomoże im go skierować we właściwym kierunku mogą być tylko lepsi" - dodał Villadelprat.

 


Wasze komentarze (3) Dodaj komentarz
Prim0 [komentarzy: 44] / 2018-03-06 08:58:50
Jeszcze ten jeden rok powinni zostać z hondą. Teraz mleko już rozlane Najbliższe dni pokażą jak przetasowała się stawka. Wszystko wskazuje jednak że hondą będzie mocna. cytuj
~gość / 2018-03-05 17:47:50
~gość: Bullshit i tyle... 3 lata japończycy obiecywali gruszki na wierzbie, jak to mają aktualizację na kilkadziesiąt koni, że już już są z mocą za Renault... To że Torro Rosso przejechało mnóstwo okrążeń instalacyjnych na jeszcze pewnie skręconym silniku (co by się nie sfajczył )mnie nie przekonuje.

A jak wyjasnisz predkosci maksymalne? cytuj
~gość / 2018-03-05 16:30:12
Bullshit i tyle... 3 lata japończycy obiecywali gruszki na wierzbie, jak to mają aktualizację na kilkadziesiąt koni, że już już są z mocą za Renault... To że Torro Rosso przejechało mnóstwo okrążeń instalacyjnych na jeszcze pewnie skręconym silniku (co by się nie sfajczył )mnie nie przekonuje. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu