Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Lowe zmartwiony wysoką wagą bolidów F1

Udostępnij na Facebook
07.03.2018 08:11, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1310

Dyrektor techniczny Williamsa uważa, że rosnąca waga zmienia charakterystykę ,,sprinterskich" bolidów Formuły 1 w auta długodystansowe.

Waga minimalna bolidów Królowej Motosportu w ciągu ostatniej dekady drastycznie się zwiększyła. Wpływ na to miały zmiany techniczne, jakie były wprowadzane na przestrzeni lat. Najnowszą taką nowinką jest pałąk ochronny nad głową kierowcy, sławna ,,aureola". Wcielenie tego projektu w życie wymagało ponownego zwiększenia wagi minimalnej - o 6 kg. Obecnie wartość ta wynosi 734 kg. Jest to o 139 kg więcej, niż w 2008 r.

Taki stan rzeczy nie podoba się dyrektorowi technicznemu Williamsa. Paddy Lowe uważa, że rosnąca waga ma swoje przełożenie na specyfikę samochodów.

,,Jeśli F1 ma być formułą sprinterską, bolidy muszą być bardzo szybkie na kwalifikacje i wyścig. Półtorej godziny to stosunkowo krótko. To nie są auta długodystanowe, ale wzrost wagi pcha je w tym kierunku."

Brytyjczyk jest zdania, że w F1 brakuje balansu pomiędzy zapewnianiem atrakcyjności aut a staraniem o równą rywalizację.

,,Sport to również i rozrywka, więc ważne jest, by samochody były ekscytujące dla kibiców, ale też konkurencyjne. Czasami te rzeczy stoją w sprzeczności do siebie, bo poszukując zainteresowania fanów i różnorodności, jaką mieliśmy dawniej, kończysz z ogromnymi różnicami w wydajności. Wtedy to zainteresowanie znika."

,,Trzeba znaleźć rozwiązanie, które zapewni F1 restrykcyjność wystarczającą, by różnice między początkiem i końcem stawki nie były duże i by zapewnić wyrównaną rywalizację. Jednocześnie trzeba zagwarantować różnorodność w autach, w ich wyglądzie, wydawanym dźwięku, w akcji na torze. Na tym musimy się skupić."

,,Obecnie czasy okrążeń są bardzo szybkie, bo mamy wysoką moc i potężny docisk, największy w historii, ale waga również jest niebywale wysoka. Sądzę, że te rzeczy powinny być zbalansowane."

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu