Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Toro Rosso daje Hondzie więcej wolności

Udostępnij na Facebook
09.03.2018 07:24, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1121

Honda ma pełną dowolność w rozwoju jednostki napędowej.

Po trzech latach McLaren w końcu rozwiązał współpracę z japońskim producentem pod koniec zeszłego sezonu, ale brytyjski zespół wciąż zmaga się z dawnymi problemami po przejściu na silniki Renault. W tym samym czasie Toro Rosso z radością opuścił obóz Renault i cieszy się, że pracuje jako partner z Hondą.

Do tej pory w zimowych testach pakiet zespołu był bardzo niezawodny i z solidnymi wynikami w postaci czasów okrążeń. Jedna z teorii mówi, że Toro Rosso jest o wiele bardziej przychylny dla Hondy, a McLaren nałożył pewne wymagania techniczne na swojego partnera w latach 2015-2017.

James Key cytowany przez Corriere dello Sport powiedział, że zespół chciał pracować z Hondą.

"Szef zespołu inżynierów zna ich dobrze, więc czuliśmy, że możemy ustanowić bardzo przyjazną więź i osiągnąć dobre zrozumienie".

"Staramy się dać Hondzie swobodę, której potrzebuje, aby powrócić do poziomu wydajności na jaki zasługuje. Zasadniczo poczuliśmy się zobowiązani dostarczyć im samochód, który pozwoli im wyrazić swój pełny potencjał" - dodał Key - "Myślę, że docenili to".

Jeśli chodzi o kwestię mocy, Key powiedział, że różnica między jednostkami napędowymi Renault i Hondy jest niewielka.

"Tak długo jak rzeczy będą się tak utrzymywać, nie ma powodu sądzić, że nie będą w stanie walczyć z Renault" - powiedział.

Key zdradził także, że umowa Hondy trwa do końca 2019 roku niezależnie od tego, czy siostrzany zespół [Red Bull] również przejdzie z Renault na japońskie napędy.

"Mamy oddzielne umowy. Jeśli pojawi się Red Bull, będzie on dodatkowym klientem, niezależnym od nas".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu