Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

McLaren nie traci pewności siebie

Udostępnij na Facebook
09.03.2018 08:12, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1022

Czołowe postacie McLarena deklarują, że mimo ciągłych klopotów zespół jest na właściwej ścieżce.

Chociaż logo problematycznej Hondy na bolidach McLarena zostało zastąpione diamentem Renault, pech ciągle nie opuszcza ekipy z Woking. Podczas testów w Barcelonie zespół stracił mnóstwo czasu przez problemy z samochodem. Szczególnie kiepsko jazdy w Barcelonie wychodzą Fernando Alonso, który poprzednią sesję rozpoczął od kłopotów przez niedokręconą nakrętkę, a dwa dni temu zatrzymał go dym wydobywający się z tyłu bolidu.

Zespół w Woking został z tyłu z programem testowym, ale Alonso w rozmowach z mediami nie traci optymizmu.

,,Gdyby GP Australii było jutro, bylibyśmy gotowi. Planowaliśmy przejechać więcej okrążeń, ale zajmuję się tym od 18 lat i wiem, że podczas testów problemy mogą się zdarzyć. Różnica polega na tym, że obecnych tutaj jest tysiąc dziennikarzy i każda czerwona flaga wywołuje histerię. Nie mamy żadnych fundamentalnych problemów z autem. Śpię spokojnie." - zapewnia dawny mistrz świata.

Głos w sprawie zabrał też szef ekipy, Eric Boullier. Francuz wypowiada się w podobnym do Alonso tonie.

,,To część tej gry. Jestem pewien, że sobie poradzimy. Mamy nowego dostawcę jednostek napędowych i zupełnie nowy samochód, ale nie ma żadnych specjalnych klopotów. Dajcie nam czas, a wszystko będzie dobrze."

Honda po rozstaniu z McLarenem związała się z Toro Rosso - które, z kolei, radzi sobie zaskakująco dobrze. Oprócz wykręcania niezłych czasów, ekipa nie ma problemów z niezawodnosćią, która w ostatnich trzech latach była zmorą japońskiej firmy. W mediach pojawiły się pytania, czy decyzja McLarena o zmianie dostawcy nie była przedwczesna.

Zak Brown, dyrektor wykonawczy zespołu daje do zrozumienia, że nie zamierza oglądać się na włoską ekipę.

,,To logiczne, że jesteśmy porównywani do Toro Rosso. Honda wykonuje świetną robotę, ale moje nastwaienie się nie zmieniło. Spodziewam się, że wcześniej czy później wyjdą na prostą. Życzę im jak najlepiej, ale my musimy skupić się na sobie." - ucina Brown.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu