Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Kubica w Le Mans?

Udostępnij na Facebook
11.03.2018 08:10, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1384

Robert Kubica ma zamiar dodać serię WEC do swojego programu wyścigowego na 2018 rok.

Polak miał testować w Barcelonie w piątek, ale zrezygnował z jazd na rzecz kierowcy etatowego - Siergieja Sirotkina.

"Nie ma znaczenia, czy zespół poprosił mnie, czy ja dobrowolnie nadałem priorytet jazdy etatowym kierowcom" - powiedział - "Ale to była moja sugestia. Ponieważ pogoda była dobra i to regularni kierowcy muszą jak najwięcej testować, nie ja".

Kubica, jako kierowca rozwojowy, jest ważnym dodatkiem do brytyjskiej drużyny w tym roku. Williams zamierza walczyć o czwarte miejsce w tabeli, a kierowcami zespołu są młodzi i niedoświadczeni Sirotkin i Stroll.

"Czwartkowy poranek wystarczył mi, aby zrozumieć samochód do tego stopnia, że ​​mogę opisać jego mocne i słabe strony inżynierom" - powiedział Kubica.

Zapytany na czym polegają problemy, odpowiedział : "To coś, co pozostanie w pokoju inżynierów".

"Ale mam jasne pojęcie, gdzie poprawić równowagę samochodu. Nadal występują problemy z zachowaniem samochodu i wrażliwością na zużycie opon".

"Musimy powiększyć okno [optymalnego wykorzystania opon], aby zapewnić naszym kierowcom pewność i zaufanie oponom. To ważne, ponieważ wciąż są niedoświadczeni".

Kubica w piątek był widziany podczas spotkania z byłym szefem teamu Virgin/Marussia Formula One, Graemem Lowdonem, który teraz prowadzi zespół Manor w serii WEC.

"Nie jest tajemnicą, że rozmawiam z Graemem Lowdonem. Byłem z Manorem na jednych testach. Spędziłem tam trzy dni, ale ostatecznie się tam nie najeździłem. Prawdopodobnie w kolejnych tygodniach będziemy jeszcze razem testować i wtedy zdecydujemy, co zrobimy" - powiedział Polak.

"Ten rok mam bardzo zajęty. Z jednej strony chciałbym być zaangażowany w projekt w LMP1, bo to dałoby mi szansę zrobić wiele kilometrów na torze, a z drugiej strony nie mam zbyt wiele wolnego czasu. Muszę mieć pewność, że dobrze wykorzystam ten czas".

"Żeby podjąć decyzję muszę przejechać się tym samochodem. Dopóki nie zrobię kilku okrążeń za kierownicą auta, nie mogę nic powiedzieć".
"Ale nie tylko o to chodzi. Trzeba też upewnić się, czy nie koliduje to z moim napiętym terminarzem. Wiele rzeczy musi się zgrać. To nie jest prosta decyzja" - zakończył Kubica.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu