Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Szef Red Bulla krytykuje Ferrari i Mercedesa

Udostępnij na Facebook
12.03.2018 20:51, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1179

Christian Horner skrytykował postawę dwóch czołowych ekip w kwestii planowanych po 2020 roku zmian w regulacjach.

Odkąd Liberty Media przedstawiło plany zmian w przepisach na sezon 2021, w F1 rozpętała się burza. Proponowanym nowościom silnikowym, ale też potencjalnemu limitowi budżetowemu sprzeciwia się część ekip. Największą stanowczość wykazują dwa czołowe zespoły, Mercedes i Ferrari. Prezes drugiego z wymienionych, Sergio Marchionne zagroził nawet wycofaniem ekipy z F1, jeśli nowe przepisy wejdą w życie.

Postawę teamów sktyrykował zarządzający Red Bullem Christian Horner.

,,To oznaka braku szacunku dla Rossa Brawna [dyrektora sportowego serii], który przecież jest jednym z najlepszych inżynierów w historii F1. Sądzę, że Liberty ma dobre rozeznanie w biznesie i decyzja leży po ich stronie. Propozycje mogą być niekorzystne dla Ferrari czy Mercedesa, ale to Liberty musi postanowić, jaką formułę chcą stworzyć. Jasne, wszyscy chcemy, by Ferrari zostało. Walka z tak ikonicznym zespołem jest czymś fantastycznym, ale takie szantażowanie F1 jest złe."

Horner podkreśla jednocześnie, że Red Bull daje nowym właścicielom wolną rękę i nie zamierza wpływać na kluczowe decyzje.

,,Mistrzostwa są zarządzane przez FIA i FOM i to oni muszą wiedzieć, czego chcą. Nie będziemy mieć na nich wpływu." - zapewnia.


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
Marcel07 [komentarzy: 7] / 2018-03-14 10:49:55
Quo Vadis F1
cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu