Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Francji 2018-06-24
f1 - GP Francji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

"Sirotkin zachowuje się jak 'stary wyga'" - Claire Williams

Udostępnij na Facebook
13.03.2018 09:45, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1489

Zdaniem zastępcy szefa zespołu Claire Williams, Sergey Sirotkin nie zachowuje się jak nowicjusz w F1.

Sirotkin zadebiutuje w Formule 1 z Williamsem po juniorskiej karierze, która zaowocowała trzecimi miejscami w GP2, a także zwycięskimi wyścigami w Formule Renault 3.5 .

Rosjanin miał wcześniejsze doświadczenie w najwyższej serii przed dołączeniem do Williamsa, rywalizując w sesjach testowych i treningowych w 2014 roku [z Sauberem] i w latach 2016/17 [z Renault].

Williams pochwaliła sposób, w jaki Sirotkin podszedł do swojej debiutanckiej kampanii w tym sporcie, oraz to jak dzielił się swoimi opiniami na temat FW41 podczas sesji testowych.

"Siergiej wykonał fantastyczną robotę i jesteśmy zachwyceni" - powiedziała - "Niedawno do nas dołączył, ale spędził już z nami mnóstwo czasu w fabryce. Prawie cały styczeń był z nami w Grove".

"To było wspaniałe, ponieważ dawno nie widziałam, aby kierowcy wyścigowi byli w fabryce przez tak długi czas i naprawdę uważam, że kierowcy muszą codziennie integrować się z zespołem, jeśli zamierzają osiągnąć sukces".

"Trzymał się założeń i planu [podczas testowania] i zrobił to, o co go prosiliśmy w trakcie długich, jak i krótkich przejazdów. Dał nam świetne sprzężenie zwrotne w postaci informacji, które chcieliśmy uzyskać z jego strony".

“Z mojej perspektywy może być nowicjuszem, ale z pewnością nie zachowuje się jak pierwszoroczniak w stawce".

"Zachowuje się jakby od lat był w padoku F1, jeżdżąc stale samochodami Formuły 1, więc jest świetnym dodatkiem do zespołu i jestem naprawdę zadowolona".

Sirotkin będzie współpracować z Lancem Strollem, który również ma niewielkie [zaledwie roczne] doświadczenie, ale Williams określiła 19-latka jako "zmienionego kierowcę" w porównaniu do ubiegłego roku.

"Wiem, że dużo mówiło się o naszym składzie kierowców, ale Lance wykonał wiele pracy podczas zimy, aby upewnić się, że jest naprawdę przygotowany na ten sezon" - skomentowała.

"Myślę, że jednym z obszarów, na których się widocznie poprawił, były kwalifikacyjne okrążenia. Wykonał dobrą robotę w symulatorze w tym aspekcie, oraz innych programach, które prowadziliśmy z nim w przerwie. Jak już powiedziałam. Mam pewność, że będzie kontynuował tę pracę przez cały rok".

"On [Stroll] jest zdecydowanie zmienioną postacią w porównaniu do zeszłego roku i mimo młodego wieku, jest niesamowicie pewny siebie.  On wie, czego chce i nie boi się poprosić o to inżynierów. Teraz jest znacznie bardziej wszechstronny".

"Wciąż pozostaje praca do wykonania, niezależnie od tego ile masz lat lub jakie masz doświadczenie w serii, w której się znajdujesz. Ale na pewno obaj są kierowcami, którzy wiedza co robią. To będzie ekscytujące zobaczyć co nam pokażą w tym roku".


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
~gość / 2018-04-15 21:45:30
...i następnie zdobył mistrzostwo...trzymam kciuki za Roberta!!!!!
cytuj
~LuK / 2018-03-18 08:46:06
Nowicjusze, prędzej czy później zaliczą pewnie kilka "dzwonów"
(czego im nie życzę) i pod pretekstem dochodzenia do siebie któregoś z nich, Robert dostanie szansę na jazdę w jednym wyścigu.
Myślę, że dobrze gdyby to była Monza lub Hungaroring, to chyba dla Kubicy optymalne tory i kibice, czyli lipiec/sierpień 2018. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu