Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2018-07-01
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wszystkie zespoły już wybrały opony na pierwszy wyścig sezonu

Udostępnij na Facebook
14.03.2018 08:20, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1169

Teamy wybrały Ultrasofty jako główne ogumienie w Melbourne.

Dostawca opon Formuły 1 zaproponował na ten sezon mieszanki o jeden stopień bardziej miękkie, niż było to w poprzednich sezonach.

 W asortymencie Pirelli znalazły się także dwie nowe mieszanki do wyboru - Hypersoft i Superhard.

Jednak w przypadku Australii kierowcy wybrali z dostępnych mieszanek trzy:  Ultrasoft [fioletowe], Supersoft [czerwone] i Soft [żółte]. Zespoły mają możliwość swobodnego wybóru 10 z 13 zestawów.

Podczas gdy Pirelli zawsze zleca trzy zestawy opon do wykorzystania w kazdy weekend wyścigowy, zespoły F1 mogą dowolnie wybierać z pozostałych 10 zestawów.

Mercedes, który miał problemy z pęcherzami na bardziej miękkich mieszankach podczas przedsezonowych testów w Barcelonie, wybrał dziewięć zestawów ultrasoftów - najdelikatniejsza dostępna mieszanka.

Ultrasoft wydaje się optymalną mieszanką dla Mercedesa, Williamsa i McLarena, które wybrały po dziewięć zestawów, podczas gdy większość zespołów wybrała osiem lub siedem zestawów opon w fioletowej oprawie.

Red Bull jest nieco bardziej konserwatywny i zdecydował się na osiem ultrasofów dla Daniela Ricciardo i Maxa Verstappena.

Ferrari i Renault zdecydowały się na jeszcze bardziej konserwatywne podejście, wybierając tylko siedem zestawów gumy Ultrasoft.

Dodatkowo kierowcy Renault, Sainz i Hulkenberg, oraz kierowca Haas Romain Grosjean zabiorą na pierwszy wyscig po cztery zestawy czerwonych Supersoftów. A najmniej, po jednym komplecie, żółtych Softów zabiorą Hamilton, Sirotkin i Grosjean.


Całe zestawienie wybranych mieszanek przedstawiamy poniżej:

 

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu