Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2018-07-01
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Vettel nie martwi się o wyniki zimowych testów

Udostępnij na Facebook
14.03.2018 09:05, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1121

Sebastian Vettel mówi, że w stu procentach wierzy w Ferrari.

Po zimowych testach panuje powszechna zgoda, że ​​Ferrari może być słabsze pod względem tempa nie tylko od Mercedesa , ale także od Red Bulla.

Ale Sebastian Vettel uważa, że testy mogą być zwodnicze i nieoddające w pełni rzeczywistej pozycji zespołu.  Rzeczywiście, kiedy Niemiec wykonał rekordowe okrążenie w ostatnich dniach testowych w Barcelonie, kierowca Mercedesa - Lewis Hamilton - nie był chyba pewien, co o tym myśleć.

"Nie testowaliśmy z małą ilością paliwa ani nie założyliśmy najmiększych opon, więc dowiemy się dopiero w sobotę w Melbourne" - powiedział Hamilton.

Valtteri Bottas zgadza się z Hamiltonem, że panujący mistrzowie świata nie odczuwają potrzeby, by naciskać na każdą tysięczną podczas testów.

Tydzień przed przybyciem cyrku F1 do Melbourne, Vettel się nie martwi o formę zespołu.

"Zaczynamy od dobrej bazy w postaci naszego samochodu" - powiedział - "Teraz musimy pracować nad rozwojem, aby dalej odkrywać i ulepszać jego potencjał".

Choć może to brzmieć jak przyznanie się do słabej formy Ferrari, Vettel powiedział, że symulacjom przeprowadzonym przez Mercedesa i Red Bull nie można ufać.

"Mam dużo zaufania do naszego zespołu, wiem, jak sprawni i zaangażowani są ludzie w Maranello" - powiedział -  "Nie mieliśmy żadnych poważniejszych problemów z samochodem i dobrze się nim kierowało, podczas gdy nasi konkurenci używali jednego rodzaju opon do symulacji wyścigu - To o czymś świadczy".

"To jest coś, czego nie można nadrobić podczas Grand Prix. Brak pewności odnośnie bezawaryjności auta na długich dystansach ma wpływ na strategie i ostatecznie na wynik" - dodał Vettel.

"Nie mogę się doczekać, aż znajdę się w Australii, ponieważ kiedy już tam będziemy, wszyscy będziemy jeździć i ścigać się w tych samych warunkach".

Vettel powiedział w wywiadzie dla Sport Bild: "Możemy budować nasza siłę tak jak w zeszłym sezonie i wiemy jakie śruby należy dokręcić, aby stawać się lepszym. Ale ważne jest, aby nasz samochód był niezawodny i konkurencyjny od pierwszego wyścigu".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu