Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2018-07-01
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Abiteboul: Trzeba skupić się na sporcie, nie technologii

Udostępnij na Facebook
14.03.2018 11:37, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1121

Szef Renault skrytykował spore różnice w stawce F1. Odniósł się też to dyskusji, jaka wywiązała się na linii jego ekipy z Red Bullem.

Duże różnice między bolidami poszczególnych ekip często są obiektem krytyki. Na sprawę zwrócił uwagę zarządzający Renault Cyril Abiteboul. Jego zdaniem działania władz oraz współpraca między zespołami powinny skupić się na wyrównaniu stawki i zapewnieniu nieprzewidywalności.

,,Tak dalej nie może być. Bez sensu jest to, że znamy nazwisko mistrza zanim ruszy sezon. To niezdrowe i niczemu nie służy. Musimy blisko współpracować z Liberty Media, ale również z Ferrari, Mercedesem, McLarenem i pozostałymi, by wprowadzić zmiany."

,,Trzeba to zrobić bez naruszania DNA F1. Świat zmienia się w szybkim tempie, to, co działało wczoraj, dzisiaj będzie przestarzałe. Musimy skupić się na sporcie, nie technologii." - opiniował Abiteboul na łamach La Gazzetta dello Sport.

Od jakiegoś czasu w mediach trwa słowna przepychanka między Renault a Red Bullem, który przeciąga moment podpisania nowej umowy na dostawy silników. Istnieje możliwość, że austriacki zespół zrezygnuje z usług Francuzów na rzecz Hondy.

,,Chcę podkreślić, że do tej pory nie było sezonu bez ostrych dyskusji, a jesteśmy z Red Bullem od 12 lat. Nie mówię jednak, że w 2019 znowu będziemy współpracować. Chcemy mieć jak najszybciej jasność w tym względzie." - powiedział Francuz.

Renault w nowym sezonie celuje w czwartą pozycję w klasyfikacji konstruktorów. Abiteboul zapewnia, że zespół dopiero pokaże swój pełen potencjał.

,,Zaczęliśmy od zachowawczego podejścia. Skupiamy się na niezawodności. W ubiegłym roku awansowaliśmy z dziewiątego miejsca na szóste, więc trzeba utrzymać tę tendencję."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu