Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Austrii 2018-07-01
f1 - GP Austrii

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Todt zaskoczony reakcją na halo

Udostępnij na Facebook
14.03.2018 15:39, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1375

Jean Todt odpowiedział na niesłabnącą krytykę pałąka ochronnego. Jak dowodzi, jego działania miały pełne poparcie osób związanych ze sportem.

Nie słabną kontrowersje wokół ,,aureoli", czyli ochronnego pałąka nad kokpitem, który obowiązywać będzie od nowego sezonu w Formule 1. Po testach w Barcelonie znów dało się słyszeć wiele krytycznych głosów odnośnie estetyki i wygody nowego rozwiązania.

W sprawie wypowiedział się prezydent FIA, Jean Todt. Francuz nie ukrywa zdumienia reakcją ludzi związanych z F1. Jak dowodzi, krytykowana inicjatywa wyszła od kierowców.

,,Dokładnie 15 grudnia 2015 roku otrzymałem list podpisany przez Jensona Buttona, Sebastiana Vettela i Alexa Wurza [zarząd GPDA], w którym nalegali oni na wprowadzenie większych zabezpieczeń głowy. Odpowiedziałem im : ,,Jesteśmy do waszej dyspozycji. Słuchamy."

,,Natychmiast przeprowadziliśmy rozmowy z ludźmi z departamentu technicznego aby poznać możliwości. 27 lipca miało odbyć się spotkanie, i kierowcy potwierdzili: ,,Nie wahaj się. Szanuj to, o co cię prosiliśmy." Dlatego zajęliśmy się tym." - relacjonuje Todt.

,,Muszę przyznać, że jestem zaskoczony. Kocham F1, ale nienawidzę tej jej strony. Masz tutaj osoby, które nie dotrzymują słowa. Jestem zdumiony słysząc ludzi powtarzających: ,,Ok, sport samochodowy jest niebezpieczny, jeśli coś się stanie, to się stanie, trudno." Jak byśmy się czuli gdyby wydarzyło się coś, czemu można było zapobiec dzięki aureoli?"

Szeroki echem odbiły się zwłaszcza słowa Toto Wolffa, który przyznał, że chętnie złapałby za piłę łańcuchową, żeby pozbyć się pałąków z bolidów. Zdaniem Todta, to nie powinno było paść z jego ust.

,,Nie będę na to reagował. To dziecinne. Bardzo niewłaściwą rzeczą jest publiczne negowanie czegoś, co zostało wprowadzone, niezależnie od tego, kim jesteś."

Kilka tygodni temu głośno było o testach IndyCar, w których sprawdzano ochronną szybkę. Podobne rozwiązanie już kiedyś zostało zaproponowane w F1 przez ekipę Red Bulla, ale ostatecznie ta innowacja przegrała z ,,halo". Todt nie wyklucza jednak, że takie lub inne ulepszenie może zastąpić aureolę.

,,Jeśli tylko znajdziemy coś lepszego, wprowadzimy to. Jestem pewien, że to nastąpi w kolejnych latach. Szczerze mówiąc to, co widzę, mi nie przeszkadza. Czytałem gdzieś, że przez halo nie widać, kto prowadzi bolid. Od lat narzekamy na to, że nie wiadomo kto prowadzi; nie widać nazwiska. Trzeba być sporym ekspertem, żeby to wiedzieć."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu