Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Rosji 2018-09-30
f1 - GP Rosji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Małe szanse na GP Holandii

Udostępnij na Facebook
15.03.2018 09:47, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1081

Właściciel toru Zandvoort wyznał, że zarówno kwestie finansowe, jak i małe zainteresowanie ze strony władz F1 zmniejszają szanse na wyścig w Holandii.

Od pojawienia się w Formule 1 Maxa Verstappena zainteresowanie serią w jego rodzinnej Holandii wzrosło w ogromnym stopniu. Od kilku miesięcy mówiło się o powrocie do kalendarza Grand Prix w tym kraju. Teraz jednak właściciel toru w Zandvoort, Bernhard van Oranje wyznał, że kilka czynników znacznie umniejsza szanse Holandii na ponowne zagoszczenie w kalendarzu mistrzostw.

,,Rozmawiamy z Liberty Media, ale szanse na sukces nie są wielkie. Wiele krajów zapłaciłoby każdą cenę, by być w F1. Opłata dla Liberty wynosi około 20 milionów dolarów, czego żaden z torów nie zarobi na sprzedaży biletów. Dlatego potrzebni są inwestorzy i teraz zajmujemy się pozyskiwaniem ich" - mówi van Oranje.

Jak przyznaje, zainteresowanie właścicieli F1 jest skierowane w nieco inną stronę.

,,Liberty zapowiadało, że chcą klasycznych, europejskich rund, ale jednocześnie trochę bez sensu jest organizować tak dużo wyścigów w Europie. Interesują ich nowe rynki, jak Meksyk. Dla mnie jako promotora to trudna sytuacja, ale tak długo, jak jest szansa, będziemy próbować" - deklaruje.


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
~gość / 2018-03-18 00:17:00
Pfff Hipokryzja az kipi NIE dla Holandii ale TAK dla Francji i to jeszcze na najnudniejszym torze a przeciez interesuja ich nowe rynki... cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu