Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Rosji 2018-09-30
f1 - GP Rosji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Vettel: Nie ma znaczenia, z kim walczę

Udostępnij na Facebook
17.03.2018 11:33, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1154

Kierowca Ferrari przyznaje, że niezależnie od nazwiska przeciwnika jego podejście jest niezmienne.

Miniony sezon upłynął pod znakiem zaciętej rywalizacji Sebastiana Vettela z Lewisem Hamiltonem. Ostatecznie korona mistrzowska powędrowała do Brytyjczyka, który tym samym zrównał się z kierowcą Ferrari pod względem liczby tytułów.

Teraz dwaj obecni w stawce czterokrotni mistrzowie są oczywistymi kandydatami do zycięstw. U progu nowych zmagań Vettel przyznał, że chociaż cieszy się z możliwości walki z kierowcą kalibru Hamiltona, to nazwisko przeciwnika nie jest dla niego istotne.

,,Lewis jest czterokrotnym mistrzem i jednym z najlepszych kierowców F1. Jest rywalem na torze, ale nie w życiu. Szczerze mówiąc nie ma dla mnie znaczenia, z kim się ścigam. Chociaż, rzecz jasna, gdy wygrywasz z Lewisem Hamiltonem czy Fernando Alonso czujesz wielką dumę, bo wiesz, że ich poziom jest bardzo wysoki." - powiedział Vettel na łamach Sport Bild.

Niemiec nawiązał też do niesławnej kolizji z GP Azerbejdżanu, która, jak przyznał kilka miesięcy temu, była najgorszą chwilą ubiegłego sezonu. Jadąc za samochodem bezpieczeństwa Vettel oskarżył przez radio Hamiltona o celowe wyhamowanie i spowodowanie stłuczki, a następnie zrównał się z nim i uderzył w bok bolidu reprezentanta Mercedesa.

,,Każdy może osądzić, co się wydarzyło. Oczywiście, nie powinno się przekraczać granic, ale czasami w życiu tak się dzieje."

,,Sądzę, że to bardzo ciekawe dla ludzi, że mogą w każdej takiej sytuacji ukształtować swoją opinię."

,,Ostatecznie trzeba się podnieść i iść dalej. Życie trwa nadal." - kończy Vettel.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu