Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Rosji 2018-09-30
f1 - GP Rosji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Hakkinen spodziewa się wyrównanej walki

Udostępnij na Facebook
17.03.2018 16:01, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1084

Dwukrotny mistrz świata jest zdania, że różnice w stawce w nowym sezonie znacznie się zmniejszą. Na czele stawki spodziewa się nadal widzieć bolidy Mercedesa i Ferrari.

 

Już za tydzień ruszy nowy sezon Formuły 1. Kibice snują przypuszczenia, jaki będzie tegoroczny układ sił w stawce i kto znajdzie się na czele. Swoimi przemyśleniami podzielił się mistrz świata z 1998 i 1999 roku, Mika Hakkinen. Fin podziela ogólną opinię, że najpoważniejszymi graczami pozostaną Mercedes i Ferrari.

,,Obecni mistrzowie wyglądają na mocnych. Zespół taki jak Mercedes nie zapomina z dnia na dzień, jak stworzyć zwycięski pakiet, zwłaszcza po czterech latach dominacji! Nigdy wcześniej nie sprawdzali opon hipermiękkich i zdawali się przyjmować zachowawcze podejście do testów, co zapewne zmartwi rywali. W symulacjach wyścigowych wypadli bardzo dobrze, co raczej nie jest niespodzianką."

,,Ferrari prowadzi ostre przygotowania po rozczarowaniach z minionego roku. Mają nadzieję zbudować auto, które będzie konkurencyjne systematycznie, na wszystkich rodzajach torów."

Hakkinen spodziewa się zacieśnienia walki za dwoma najważniejszymi zespołami. Jest zdania, że liczba kandydatów do zwycięstw może wzrosnąć.

,,Walka za Mercedesm i Ferrari będzie ostrzjesza niż kiedykolwiek. Zakładając, że Red Bull i McLaren będą walczyć o wygrane, możliwym jest zobaczyć na najwyższym stopniu podium pięciu czy sześciu kierowców."

,,[Daniel] Ricciardo i [Max] Verstappen już w zeszłym roku wygrywali i spodziewam się, że znowu będą. Fernando Alonso będzie chciał zostawić rozczarowania z partnerstwa z Hondą za sobą. Jego trzeci najlepszy czas podczas testów w Barcelonie dobrze ilustruje jego motywację. Jeśli wyczuje szansę na wygraną zrobi wszystko, by ją wykorzystać. Stoffel Vandoorne będzie deptać mu po piętach. Spodziewam się też pewnych niespodzianek ze strony Renault."

,,Po raz kolejny mam poczucie, że środek stawki bardzo się zacieśnił. Haas wzbudził duże zainteresowanie swoją formą podczas testów. Mają mocne strony, tak samo jak Toro Rosso z Hondą. Z Williamsem, Force Indią oraz Alfą Romeo wspierającą Saubera nie mogę powiedzieć, że któryś z zespołów wygląda na słaby, co jest wspaniałą wiadomością dla całego sportu." - cieszy się Hakkinen.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu