Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Meksyku 2018-10-28
f1 - GP Meksyku

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

,,Błąd komunikacyjny" przyczyną kolizji kierowców Toro Rosso

Udostępnij na Facebook
15.04.2018 18:07, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1008

Jak wyjaśnili reprezentanci Toro Rosso, powodem incydentu w dzisiejszym GP Chin był problem ze skuteczną komunikacją.

Punktem zwrotnym dzisiejszego GP Chin była kolizja między kierowcami Toro Rosso, Pierre Gasly'm oraz Brendonem Hartley'em. Na 30. okrążeniu Francuz próbował wyprzedzić Nowozelandczyka, co skończyło się stłuczką. Po tym incydencie za torze zalegało sporo oderwanych od bolidów elementów, a to z kolei wymusiło wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Po wyścigu juniorzy Red Bulla wyjaśnili, że powodem kolizji było nieporozumienie komunikacyjne.

,,Goniłem Brendona, mieliśmy dwie różne strategie. W którejś chwili musielibyśmy zamienić się pozycjami i usłyszałem przez radio: ,,Ok, Brendon przepuści cię na końcu prostej." Spodziewałem się, że zostawi mi trochę przestrzeni i pozwoli się wyprzedzić. Myślałem, że mnie widzi, byłem bardzo blisko. Wjechałem po wewnętrznej i nic nie mogłem już zrobić. Próbowałem hamować, ale było za późno. Mieliśmy kontakt. Następnym razem musimy się upewnić, że mamy lepszą komunikację." - opowiadał Gasly.

Hartley wyjaśnia, że partner z zespołu źle odczytał jego intencje i próbował znaleźć się przed nim odrobinę za wcześnie.

,,Rozmawiałem już z Pierre'm, to było czyste nieporozumienie. Podczas pierwszego stintu również zamieniliśmy się miejscami, bo zmagałem się z oponami ultramiękkimi. Przepuściłem go na wyjeździe z zakrętu numer 14., i drugi raz chciałem zrobić to samo. Chyba sądził, że otwieram mu drzwi na wjeździe, co absolutnie nie miało miejsca."

Kierowcy po kolizji kontynuowali jazdę, ale wyścig nie skończył się dla nich zbyt pozytywnie - Gasly został przez sędziów uznany za winnego sytuacji i otrzymał 10-sekundową karę. Zakończył zmagania na przedostatniej, 18. pozycji. Tymczasem Brendon Hartley był zmuszony wycofać się z GP Chin niedługo przed finiszem.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu