Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Meksyku 2018-10-28
f1 - GP Meksyku

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Dominacja Ferrari to punkt zwrotny dla F1

Udostępnij na Facebook
16.04.2018 09:25, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1006

Srebrne strzały cały weekend w Szanghaju drapały się po głowach, myśląc "o co chodzi?".

Ferrari, mimo iż nie jest najszybszym samochodem w stawce, to wygrało w Australii i Bahrajnie, a teraz w chłodniejszych Chinach pokazało lepsze, niż Mercedes, tempo w kwalifikacjach i wyścigu.

"Jesteśmy o wiele za daleko" - powiedział po zakończeniu kwalifikacji do wczorajszego wyścigu, Niki Lauda.

Lauda i Toto Wolff uważają, że problem jest związany z oponami.

"Naszym problemem jest to, że nasze okno z oponami jest o wiele za małe" - powiedział Lauda - "Ferrari ma znacznie większy zakres optymalnej pracy niż my".

Wolff nalega jednak, aby nie popadać w panikę.

"Samochód nie stracił prędkości z dnia na dzień" - powiedział - "W zasadzie nie ma z nim żadnych problemów. Nadal mamy świetny samochód".

"Jeśli mamy problem, to musimy go zrozumieć i naprawić" - przyznał Wolff - "Ale myślę, że uwolnimy się od tych kłopotów".

W podobnym tonie wypowiadają się obecny i były mistrz świata. Lewis Hamilton i Sebastian Vettel, którzy jednogłośnie przyznają, że dominacja Ferrari była sporą niespodzianką.

"To, że Ferrari było silne w gorącym Bahrajnie, nie zaskoczyło mnie" - powiedział Lewis Hamilton - "Ale w chłodnych Chinach spodziewaliśmy się, że będziemy szybsi. Nie rozumiem tego, co się wydarzyło".

Niektórzy eksperci uważają jednak, że sobota w Chinach pokazała jakie są postępy zespołów, a wynik kwalifikacji zapowiada nadchodzące zmiany sił na czele stawki.

"To jest punkt zwrotny" - powiedział mistrz świata z 1996 roku Damon Hill, cytowany przez The Sun - "Od tak dawna oglądamy Mercedesy dominujące na wszystkich niemal torach, a teraz nagle mamy Ferrari na pierwszych miejscach.  Jeśli to początek nowej ery, to Lewis będzie musiał dokładnie przemyśleć, czy warto podpisać kontrakt z Mercedesem na dłuższy okres czasu".

 


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu