Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Meksyku 2018-10-28
f1 - GP Meksyku

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

"Verstappen stracił szanse na niemal pewną wygraną w GP Chin po starciu z Vettelem"

Udostępnij na Facebook
16.04.2018 12:30, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1308

Tak twierdzi szef działu Motorsportu w Red Bullu - dr. Helmut Marko.

Verstappen skorzystał z okresu żółtej flagi i wyjazdu samochodu bezpieczeństwa, spowodowanego zderzeniem się ze sobą kierowców Toro Rosso, aby wymienić opony na miękkie i zaatakować swoich rywali w drugiej części wyścigu.

Jednak nadmiernie optymistyczny atak na Mercedesa prowadzonego przez Lewisa Hamiltona, spowodował stratę pozycji. Późniejsza próba ataku na Sebastiana Vettela, zakończyła się zablokowaniem kół i w konsekwencji kontaktem z Niemcem.

W rezultacie Verstappen otrzymał 10-sekundową karę, która zepchnęła go z czwartego na piąte miejsce w tabeli wyników końcowych.
  Max wziął winę za ten incydent na siebie.

Dr. Helmut Marko stwierdził, że Holender jest świadomy dla czego przegrał.

"Max przesadził, próbując wyprzedzić Vettela" - powiedział w Movistar - "Tak, to był jego błąd za który przeprosił. Takie sytuacje mogą się zdarzyć w wyścigach".

Zapytany o to, co powiedział Verstappenowi po tym jak zostali sami po wyścigu, Marko odpowiedział: "Że nadejdzie jego czas. Nie powinien przesadzać i na siłę próbować wyprzedzać rywali w miejscach, w których jest to niemożliwe. Max wie co stracił i wie czemu to stracił".

"Zwycięstwo leżało na stole, ale oddał je przez swój temperament".

"Mimo to, był to bardzo dobry manewr. Kierowca, który ma 19 lub 20 lat, jest cholernie młody i może się zdarzyć, że nie zapanuje nad emocjami i nie zachowa zimnej krwi w takiej sytuacji".

Daniel Ricciardo startując z szóstej pozycji [tuż za zespołowym kolegą] wygrał wyścig. Austriak pochwalił Daniela, ale odniósł się także do wyczynu jego mechaników z soboty.

Marko pochwalił mechaników Red Bulla za pracę wykonaną w sobotę, która pozwoliła Ricciardo uniknąć startu z tyłu.

"Z naszym wyborem opon byliśmy w dobrej sytuacji. Oczywiście w poprzednich latach w Chinach często wyjeżdżał samochód bezpieczeństwa i w tym wyścigu to my zareagowaliśmy we właściwym momencie" - powiedział - "Ale tak naprawdę wszystko rozstrzygnęło się w sobotę, kiedy nasi mechanicy zdołali wymienić silnik w niespełna dwie godziny. W przeciwnym razie Ricciardo zacząłby wyścig z ostatniego pola i nie sądzę, aby taki wynik był wtedy możliwy.

"Wielkie dzięki dla całego zespołu, wszyscy wykonali fantastyczną pracę".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu