Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Monako 2018-05-27
f1 - GP Monako
Słonecznie

17°C

14 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Haas: Limit budżetów zmieni układ sił w F1

Udostępnij na Facebook
23.04.2018 08:20, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 506

Podobnego zdania co Romain Grosjean jest jego szef, Gene Haas.

Właściciel Haas F1 Team, przewiduje fundamentalną zmianę w krajobrazie Formuły 1, jeśli zostaną przyjęte propozycje dotyczące limitu budżetowego.

Wyrównanie budżetów jest jedną z idei rozważanych przez właścicieli komercyjnych praw Formuły 1 do wprowadzenia w 2021 roku.

Limit budżetu ma na celu zmniejszenie przepaści między zespołami mającymi ogromne budżety z czoła stawki, a mniejszymi, ciężko pracującymi na 'dopięcie' budżetu, zespołami ze środka i końca tabeli.

"Ograniczenie budżetowe to realna zmiana zasad gry" - powiedział w tym tygodniu na oficjalnej stronie Formuły 1 Haas - "Stworzy to nową grupę różnych zwycięzców w poszczególnych wyścigach. I sądzę, że po drugiej stronie będą przegrani, ale to z powodów czysto sportowych, a nie jak dotychczas, przez mniejszą ilość pieniędzy w zespole".

Haas jest przekonany, że jego drużyna znajdzie się wśród zwycięzców. Sposób, w jaki nasz zespół został zorganizowany, jest bliższy modelowi przewidywanemu przez Liberty Media na przyszłość.

"Czy pojawi się limit kosztów? - Myślę, że jesteśmy w dobrym momencie, aby o tym rozmawiać" - powiedział.

"Naszą największą zaletą jest to, że możemy się szybko zmieniać, ponieważ jesteśmy nowi w tym sporcie" - powiedział - "Czujemy, że to nasza przewaga, możemy szybko się przystosować".

"Większe i bardziej ugruntowane zespoły będą miały z tym problem. Są jak duża łódź, po prostu nie poruszają się tak szybko w sytuacji tak ogromnej restrukturyzacji. Ich kapitał finansowy daje im stabilność i nie będą chcieli tego zmieniać".

"Elastyczność to nasza przewaga" - wyjaśnił Haas - "Nie zainwestowaliśmy dużych pieniędzy w infrastrukturę, badania i rozwój oraz projektowanie. Wszystko co mamy zostało zaprojektowane z myślą i w perspektywie dwudziestu następnych lat, więc będziemy mogli z tego korzystać również po zmianie przepisów".

"Nie mamy żadnych problemów związanych z tym, abyśmy mogli przejść na nowe przepisy. Jeśli coś staje się nagle dostępne, możemy natychmiast to zmienić i się dostosować - jeśli będziemy musieli".

Haas powiedział, że był zdziwiony, dlaczego żadne inne zespoły nie zastosowały się do jego modelu bliskiego partnerstwa technicznego i technologicznego z Ferrari.

"Rozmawialiśmy z Mercedesem i Ferrari i oba teamy były otwarte na współpracę.  Powiedziano mi:   Sprzedamy ci wszystko, co chcesz" - powiedział szef amerykańskiego zespołu - "Za pieniądze wszystko jest dziś dostępne. Jeśli chcesz iść do Mercedesa i kupić komponenty od nich, myślę, że będą bardziej niż szczęśliwi. To dla nich dobry interes".

Jeśli limit budżetowy nie przyniesie oczekiwanych zmian, na które liczy Haas - lub jeśli limit nie stanie się częścią nowych przepisów - amerykański miliarder nie będzie zadowolony z kierunku rozwoju F1, ponieważ jego zespół pozostanie na zawsze na marginesie.

“Kiedy zaczniemy tracić, rozważymy dalsze uczestnictwo w Formule 1"- stwierdził - "Jeśli nie mogę iść do przodu, nie ma sensu stać w miejscu".

"Ale nadal uważam, że nasz model pozwala nam iść naprzód" - podsumował Haas.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: