Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Rosji 2018-09-30
f1 - GP Rosji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Haas: Limit budżetów zmieni układ sił w F1

Udostępnij na Facebook
23.04.2018 08:20, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 600

Podobnego zdania co Romain Grosjean jest jego szef, Gene Haas.

Właściciel Haas F1 Team, przewiduje fundamentalną zmianę w krajobrazie Formuły 1, jeśli zostaną przyjęte propozycje dotyczące limitu budżetowego.

Wyrównanie budżetów jest jedną z idei rozważanych przez właścicieli komercyjnych praw Formuły 1 do wprowadzenia w 2021 roku.

Limit budżetu ma na celu zmniejszenie przepaści między zespołami mającymi ogromne budżety z czoła stawki, a mniejszymi, ciężko pracującymi na 'dopięcie' budżetu, zespołami ze środka i końca tabeli.

"Ograniczenie budżetowe to realna zmiana zasad gry" - powiedział w tym tygodniu na oficjalnej stronie Formuły 1 Haas - "Stworzy to nową grupę różnych zwycięzców w poszczególnych wyścigach. I sądzę, że po drugiej stronie będą przegrani, ale to z powodów czysto sportowych, a nie jak dotychczas, przez mniejszą ilość pieniędzy w zespole".

Haas jest przekonany, że jego drużyna znajdzie się wśród zwycięzców. Sposób, w jaki nasz zespół został zorganizowany, jest bliższy modelowi przewidywanemu przez Liberty Media na przyszłość.

"Czy pojawi się limit kosztów? - Myślę, że jesteśmy w dobrym momencie, aby o tym rozmawiać" - powiedział.

"Naszą największą zaletą jest to, że możemy się szybko zmieniać, ponieważ jesteśmy nowi w tym sporcie" - powiedział - "Czujemy, że to nasza przewaga, możemy szybko się przystosować".

"Większe i bardziej ugruntowane zespoły będą miały z tym problem. Są jak duża łódź, po prostu nie poruszają się tak szybko w sytuacji tak ogromnej restrukturyzacji. Ich kapitał finansowy daje im stabilność i nie będą chcieli tego zmieniać".

"Elastyczność to nasza przewaga" - wyjaśnił Haas - "Nie zainwestowaliśmy dużych pieniędzy w infrastrukturę, badania i rozwój oraz projektowanie. Wszystko co mamy zostało zaprojektowane z myślą i w perspektywie dwudziestu następnych lat, więc będziemy mogli z tego korzystać również po zmianie przepisów".

"Nie mamy żadnych problemów związanych z tym, abyśmy mogli przejść na nowe przepisy. Jeśli coś staje się nagle dostępne, możemy natychmiast to zmienić i się dostosować - jeśli będziemy musieli".

Haas powiedział, że był zdziwiony, dlaczego żadne inne zespoły nie zastosowały się do jego modelu bliskiego partnerstwa technicznego i technologicznego z Ferrari.

"Rozmawialiśmy z Mercedesem i Ferrari i oba teamy były otwarte na współpracę.  Powiedziano mi:   Sprzedamy ci wszystko, co chcesz" - powiedział szef amerykańskiego zespołu - "Za pieniądze wszystko jest dziś dostępne. Jeśli chcesz iść do Mercedesa i kupić komponenty od nich, myślę, że będą bardziej niż szczęśliwi. To dla nich dobry interes".

Jeśli limit budżetowy nie przyniesie oczekiwanych zmian, na które liczy Haas - lub jeśli limit nie stanie się częścią nowych przepisów - amerykański miliarder nie będzie zadowolony z kierunku rozwoju F1, ponieważ jego zespół pozostanie na zawsze na marginesie.

“Kiedy zaczniemy tracić, rozważymy dalsze uczestnictwo w Formule 1"- stwierdził - "Jeśli nie mogę iść do przodu, nie ma sensu stać w miejscu".

"Ale nadal uważam, że nasz model pozwala nam iść naprzód" - podsumował Haas.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu