Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Rosji 2018-09-30
f1 - GP Rosji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Hamilton zdaje sobie sprawę z trudnych czasów: Tytuł mistrza świata w 2018 jeszcze bardziej wartościowy

Udostępnij na Facebook
23.04.2018 11:38, autor: Przemek P, wyświetleń: 679

Mercedes jest obecnie jedynie drugą lub nawet trzecią siłą w F1, ostrzega Hamilton i wzywa do szybkiego wprowadzania usprawnień: "Musimy wywierać presję".

(Motorsport-Total.com) Lewis Hamilton jest przekonany, że potencjalne zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach będzie dla niego ważniejsze niż korony Formuły 1 z poprzednich lat. Uzasadnia tę sytuację „wzmocnieniem się Ferrari oraz Red Bulla”. "Ten sezon jest po prostu jeszcze trudniejszy", mówi Hamilton i jako koronny przykład pokazuje Grand Prix Chin.

Jest bardzo prawdopodobne, że „seryjny” zwycięzca z przeszłości skończyłby wyścig dopiero na szóstym miejscu gdyby nie wypadek Vettela i Verstappena. Jeszcze kilka miesięcy temu, byłoby to nie do pomyślenia. Z czego ​​Hamilton wyciąga wnioski: konkurencja nadgoniła nie tylko w okresie zimowym. "Straciliśmy już od Melbourne", zauważa z myślą o otwierających sezon wyścigach.

Hamilton uważa, że  Mercedes jest obecnie tylko drugim lub nawet trzecim w Formule 1. Jak pokazał Szanghaj, legendarny "party mode" nie rozwiązuje kwalifikacji. W wyścigu nie można było w W09 zauważyć korzyści z oszczędności paliwa, czy lepszego zarządzania oponami - a Valtteri Bottas był szybszy. Dodatkowo taktyka w Australii i Bahrajnie pozostawała wiele do życzenia. Pomimo to Lewis Hamilton uważa: "Musimy się rzeczywiście poprawić, ale nie jest to niemożliwe".

A tym samym jego piąty mistrzowski tytuł. „Mój cel pozostaje niezmienny, chociaż ostatni weekend pokazał, że nie jesteśmy najszybsi.”, mówi Hamilton i widzi teraz Mercedesa bardziej jako ścigającego niż ściganego. Szefowie powinni wpłynąć na personel wzywa Hamilton: „Musimy stale wywierać nacisk na chłopaków. Oni już są pod presją, bo bardzo chcą wygrywać jak my wszyscy. Chodzi o to, abyśmy pracowali jak jedna drużyna.”


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
~gość / 2018-04-24 14:33:03
~gość: "jako najgorszego kierowca najlepszych zespołów" - a tak po"polskiemu" to o co tu biega Panie REDAKTORZE?;)

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Chodziło o sformułowanie:
"Hamilton zakończyłby wyściag jako najgorszy kierowcy spośród czołowych trzech teamów ( zespołow ) w domyśle Mrecedes, Ferrari, RBR".

Tytuł Redaktor jest tutaj bardzo na wyrost, ale doceniam ironię. cytuj
~gość / 2018-04-23 19:26:50
"jako najgorszego kierowca najlepszych zespołów" - a tak po"polskiemu" to o co tu biega Panie REDAKTORZE?;) cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu