Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Monako 2018-05-27
f1 - GP Monako
Słonecznie

17°C

14 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Hamilton zdaje sobie sprawę z trudnych czasów: Tytuł mistrza świata w 2018 jeszcze bardziej wartościowy

Udostępnij na Facebook
23.04.2018 11:38, autor: Przemek P, wyświetleń: 577

Mercedes jest obecnie jedynie drugą lub nawet trzecią siłą w F1, ostrzega Hamilton i wzywa do szybkiego wprowadzania usprawnień: "Musimy wywierać presję".

(Motorsport-Total.com) Lewis Hamilton jest przekonany, że potencjalne zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach będzie dla niego ważniejsze niż korony Formuły 1 z poprzednich lat. Uzasadnia tę sytuację „wzmocnieniem się Ferrari oraz Red Bulla”. "Ten sezon jest po prostu jeszcze trudniejszy", mówi Hamilton i jako koronny przykład pokazuje Grand Prix Chin.

Jest bardzo prawdopodobne, że „seryjny” zwycięzca z przeszłości skończyłby wyścig dopiero na szóstym miejscu gdyby nie wypadek Vettela i Verstappena. Jeszcze kilka miesięcy temu, byłoby to nie do pomyślenia. Z czego ​​Hamilton wyciąga wnioski: konkurencja nadgoniła nie tylko w okresie zimowym. "Straciliśmy już od Melbourne", zauważa z myślą o otwierających sezon wyścigach.

Hamilton uważa, że  Mercedes jest obecnie tylko drugim lub nawet trzecim w Formule 1. Jak pokazał Szanghaj, legendarny "party mode" nie rozwiązuje kwalifikacji. W wyścigu nie można było w W09 zauważyć korzyści z oszczędności paliwa, czy lepszego zarządzania oponami - a Valtteri Bottas był szybszy. Dodatkowo taktyka w Australii i Bahrajnie pozostawała wiele do życzenia. Pomimo to Lewis Hamilton uważa: "Musimy się rzeczywiście poprawić, ale nie jest to niemożliwe".

A tym samym jego piąty mistrzowski tytuł. „Mój cel pozostaje niezmienny, chociaż ostatni weekend pokazał, że nie jesteśmy najszybsi.”, mówi Hamilton i widzi teraz Mercedesa bardziej jako ścigającego niż ściganego. Szefowie powinni wpłynąć na personel wzywa Hamilton: „Musimy stale wywierać nacisk na chłopaków. Oni już są pod presją, bo bardzo chcą wygrywać jak my wszyscy. Chodzi o to, abyśmy pracowali jak jedna drużyna.”


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
~gość / 2018-04-24 14:33:03
~gość: "jako najgorszego kierowca najlepszych zespołów" - a tak po"polskiemu" to o co tu biega Panie REDAKTORZE?;)

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Chodziło o sformułowanie:
"Hamilton zakończyłby wyściag jako najgorszy kierowcy spośród czołowych trzech teamów ( zespołow ) w domyśle Mrecedes, Ferrari, RBR".

Tytuł Redaktor jest tutaj bardzo na wyrost, ale doceniam ironię. cytuj
~gość / 2018-04-23 19:26:50
"jako najgorszego kierowca najlepszych zespołów" - a tak po"polskiemu" to o co tu biega Panie REDAKTORZE?;) cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: