Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Monako 2018-05-27
f1 - GP Monako
Słonecznie

17°C

14 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Berger: Porsche rozważa wejście do F1

Udostępnij na Facebook
23.04.2018 20:43, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 557

Według byłego kierowcy F1, Porsche poważnie myśli o zaangażowaniu się w Królową Motosportu.

Ekipa Porsche w ostatnich latach odniosła pasmo sukcesów w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Z końcem ubiegłego sezonu zespół wycofał się z WEC, by wkrótce dołączyć do stawki Formuły E. Jak się okazuje, być może przed firmą kolejny bardzo ważny projekt.

Od dłuższego czasu w mediach pojawiały się plotki o możliwym zaangażowaniu się w Porsche w F1. Według informacji dawnego kierowcy najwyższej serii, Gerharda Bergera, taki scenariusz może się ziścić. Zdaniem Austriaka, decyzja ekipy będzie zależeć od ostatecznego kształtu regulacji silnikowych, jakie mają obowiązywać w sporcie za kilka lat.

,,Porsche myśli o wejściu do F1 od 2021. Czekają jeszcze na nowe przepisy dotyczące jednostek napędowych, które mają pojawić się w maju. Wtedy podejmą decyzję." - zdradził na łamach Auto Bild.

Władze serii od kilku miesięcy pracują nad nową formułą motorów. Jak wielokrotnie podkreślano nowe, prostsze i tańsze silniki mają zachęcić kolejnych zewnętrznych producentów. Odpowiadający za kwestie sportowe F1 Ross Brawn zapewnia, że pojawienie się niemieckiego zespołu będzie jak najbardziej mile widziane.

,,Chcemy widzieć w Formule 1 tak wielkie marki, jak Porsche. Zależy nam na zbudowaniu dla nich korzystnych waruków." - mówi.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: