Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Rosji 2018-09-30
f1 - GP Rosji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Berger: Porsche rozważa wejście do F1

Udostępnij na Facebook
23.04.2018 20:43, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 693

Według byłego kierowcy F1, Porsche poważnie myśli o zaangażowaniu się w Królową Motosportu.

Ekipa Porsche w ostatnich latach odniosła pasmo sukcesów w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Z końcem ubiegłego sezonu zespół wycofał się z WEC, by wkrótce dołączyć do stawki Formuły E. Jak się okazuje, być może przed firmą kolejny bardzo ważny projekt.

Od dłuższego czasu w mediach pojawiały się plotki o możliwym zaangażowaniu się w Porsche w F1. Według informacji dawnego kierowcy najwyższej serii, Gerharda Bergera, taki scenariusz może się ziścić. Zdaniem Austriaka, decyzja ekipy będzie zależeć od ostatecznego kształtu regulacji silnikowych, jakie mają obowiązywać w sporcie za kilka lat.

,,Porsche myśli o wejściu do F1 od 2021. Czekają jeszcze na nowe przepisy dotyczące jednostek napędowych, które mają pojawić się w maju. Wtedy podejmą decyzję." - zdradził na łamach Auto Bild.

Władze serii od kilku miesięcy pracują nad nową formułą motorów. Jak wielokrotnie podkreślano nowe, prostsze i tańsze silniki mają zachęcić kolejnych zewnętrznych producentów. Odpowiadający za kwestie sportowe F1 Ross Brawn zapewnia, że pojawienie się niemieckiego zespołu będzie jak najbardziej mile widziane.

,,Chcemy widzieć w Formule 1 tak wielkie marki, jak Porsche. Zależy nam na zbudowaniu dla nich korzystnych waruków." - mówi.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu