Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Meksyku 2018-10-28
f1 - GP Meksyku

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Horner: Musimy dać Ricciardo mocny bolid

Udostępnij na Facebook
23.04.2018 21:43, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 468

Szef Red Bulla docenia zdolności Australijczyka i nie ma wątpliwości, że pod warunkiem otrzymania szybkiego auta kierowca zostanie w Milton Keynes na następne sezony.

Nazwisko Daniela Ricciardo stało się w ostatnim czasie jednym z najbardzej gorących w F1. Kierowca nadal nie przedłużył umowy z ekipą Red Bulla nie ukrywając, że jest otwarty na inne możliwości. Australijczyk podkreśla, że jedyną intersującą go rzeczą jest wejście w posiadanie bolidu zdolnego do zwycięstw. Obecny zespół, chociaż należący do tzw. ,,wielkiej trójki", zdaje się nadal pozostawać w cieniu Mercedesa i Ferrari.

Tymczasem to właśnie kierowca z Perth niespodziewanie stanął na najwyższym stopniu podium w minionym GP Chin. Zarządzający Red Bullem Christian Horner jest pewien, że jeśli Australijczyk będzie nadal mieć do dyspozycji równie mocny samochód, nie będzie myśleć o odejściu.

,,Myślę, że Daniel dobrze czuje się w środowisku Red Bulla. Jeśli będziemy mogli dać mu bolid na poziomie tego z Chin, dlaczego miałby chcieć znaleźć się gdziekolwiek indziej?" - pyta na oficjalnej stronie Formuły 1.

,,W Bahrajnie miał problem z baterią, w Chinch awarię turbo. W pewnej chwili znajdujesz się w miejscu, w którym zastanawiasz się, co dalej. Jednak później taki rezultat bardzo wzmocnił jego pewność siebie, zwłaszcza w takim punkcie sezonu - gdy wszysko jest jeszcze otwarte."

Horner wspominał również o drugim z pary reprezentantów ekipy, Maxie Verstappenie. Porównując kierowców Brytyjczyk uznał, że największą różnicą między nimi jest posiadane doświadczenie - które działa na korzyść Australijczyka.

,,Teraz wiele się wokół niego [Ricciardo] dzieje. Od kilku lat jest w szczycie formy. Znalazł równowagę pomiędzy doświadczeniem i szybkością. Jest jednym z najlepszych w wyprzedzaniu. Myślę, że znajduje się w innym punkcie kariery niż Max, który ciągle jest bardzo młody i dopiero zdobywa to doświadczenie."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
All Connect Sp. z o.o.
© 2018 RaceZone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.   Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione. This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula 1 companies. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem:

Racezone.pl - Codzienne informacje z dziedziny motosportu